Išplėstinė paieška
 
 
 

Motinystė

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Teorijos: Socialinio išmokimo teorija; Feminizmo teorijos. Darbo metodika. Kokybinio interviu analizė. Moterų įspūdžiai, pergyvenimai. Santykiai tėvų šeimoje. Santykiai dabartinėje šeimoje. Moterų "motinystės" suvokimas. Išvados.

Ištrauka

"Motinystės" sąvokos samprata visuomenėje labai skiriasi. Vyrauja gan daug požiūrių, jog motinystė yra tarsi moters pašaukimas, grįžimas prie natūralumo, tačiau vis dažniau yra klausiama, ar tas "natūralumas" nesuteikia papildomų pareigų, vaidmenų pačiai motinai kaip moteriai ir kodėl tik moteriai?
Tiek masinėje kultūroje, tiek atskiro individo sąmonėje, žodžiu visuomenėje yra išlikęs tradicinis gyvenimo pasidalijimas į viešą ir privačią, tai yra į visuomeninę ir namų sferas. Moteris tradiciškai čia pristatoma kaip "namų deivė", tvarkanti namus bei labiau nei vyras besirūpinanti tarpasmeniniais santykiais. Jos svarbiausias rūpestis yra vaikai bei buitis. Vyras – tradicinė "šeimos galva", uždirbanti duoną [Daugirdaitė, 2000: 148-149].
Taigi iš vienos pusės, motinystė visuomenėje suprantama kaip aukščiausias moters gyvenimo siekis, tikslas, kuriam ir pačios moterys pritaria, tačiau tapusios motinomis jos susiduria su ta tikrove, kurioje kasdieniniai vaiko priežiūros rūpesčiai yra socialiai nuvertinami tos pačios visuomenės, prilyginant juos individualiam namų ūkiui.
Kintant visuomenės normoms bei vertybėms, tradicinė motinystės samprata vis dar yra stipriai palaikoma visuomenės nuostatose. Kai kuriose viešosiose gyvenimo sferose moteris yra laikoma beveik lygiaverčia partnere, pvz.: tam tikrose komercinėse struktūrose, politinėse darbo grupėse (Europos Studentų Sąjungoje), o privačioje – vis dar tradicinius vaidmenis išpildanti motina. Moteris būdama motina neišvengiamai dalyvauja privačiojoje sferoje, o daugeliu atveju ir viešojoje, tuo tarpu vyras – daugeliu atvejų tik viešojoje.

Šiuo darbu aš bandysiu atskleisti trijų moterų požiūrį į motinystę šiandien.
Noriu atskleisti šios problemos aktualumą, trumpai pristatyti feminizmo ir socialinio išmokimo teorijas bei paanalizuoti:
ar vaikystės patirtis tam tikru būdu daro įtaką moterų dabartiniam šeimyniniam gyvenimui;
vaidmenų pasiskirstymo pobūdį dabartinėje moterų šeimoje;
kas, moterų manymu, įtakoja šeimos planavimą;
moterų požiūrį į "motinystę";
moterų nuomones apie motinystės centrus.

Manau, kad:
Ё Moterų vaikystės patirtis turi įtakos jų dabartinėje šeimoje formuojamiems santykiams;
Ё Moterų "motinystės" samprata yra įtakota tradicinės motinystės sampratos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.02 KB
Autoriusjustina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Motinyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą