Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Realybės terapija

Realybės terapija

  
 
 
123456789
Aprašymas

Realybės terapija. Pagrindinės nuostatos. Realybės terapijos praktika. Psichoterapijos procesas. Skirtumai nuo kitų terapijų.

Ištrauka

Tai terapeutinė sistema, 1950 – 1960 m. Įkurta psichiatro Williams Glasser. Jam patiko W. Powers idėjos – smegenys dirba kaip kontrolės sistema, visas elgesys yra nukreiptas patenkinti pagrindinius, genetinėje struktūroje įrašytus poreikius. Pradžioje Glasser užsiiminėjo psichoanalize ir pastebėjo jos daug trūkumų, bei mažai pagalbos klientams. G. L. Harrington padrąsintas praktikoje pradėjo taikyti naujas idėjas: aiškintis kliento atsakomybę už savo veiksmus, keitimąsi, likti dabartyje ir kitas. Remdamasis savo darbo patirtimi, suvienijęs teorines mintis ir praktiką W. Glasser sukūrė Realybės terapiją. 1956m. W. Glasser tapo Kalifornijos jaunimo instituto konsultantu, delinkventinio elgesio merginų klausimais. Pritaikęs Realybės terapiją jis pasiekė nemažai pasikeitimų į gerą pusę. W. Glasser pradėjo skaityti paskaitas ir daugelis žmonių ėmė pastebėti Realybės terapijos efektyvumą.
W. Glasser neneigė, jog ankstesnieji psichologai, tokie kaip A. Adler, A. Ellis, turėjo panašių idėjų. Panaši į Realybės terapiją yra Hobart Mourer integralumo teorija, prieštaraujanti elgesio teorijoms, parodančioms žmogų kaip auką. Šias mintis palaikė ir toliau vystė A. Mainozd, T. Szasz, A. Maslow.
Dabar Realybės terapija yra efektyvi psichoterapija. 1968m. Buvo įkurtas realybės terapijos institutas, kuris ruošė realybės terapijos terapeutus. Taip pat veikia Edukacinis mokymo centras, teikiantis pagalbą mokykloms.
Daugelis psichoterapijų, imant nuo biheviorizmo iki psichoanalizės, yra paremtos nuostata, kad žmogaus elgesys – tai yra reakcija į išorinio pasaulio įvykius (t.y. kyla dėl išorinio pasaulio įvykių). Realybės terapija teigia: mūsų elgesys, jausmai, mintys kyla viduje, kai mes norime patenkinti kokį tai poreikį. Jis visada yra žmogaus pasirinktas.
Pagrindinė idėja yra žmonės, turintys psichologinių sutrikimų, elgiasi ar kontroliuoja pasaulį neefektyviai, nepatenkindami savo pagrindinių poreikių ( išgyvenimo, priklausymo, linksmumo, laisvės, jėgos). Terapijos siekis – išmokyti žmones kontroliuoti aplinką kuo efektyviau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-08-11
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis14.56 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word realybes terapija.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą