Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Konfucijus ir konfucionizmas

Konfucijus ir konfucionizmas

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Konfucijaus charakterio ir mokymo bruožai. Konfucianizmas. Ir dar apie Konfucijų.

Ištrauka

Konfucijus (551-479 pr. Kr.) buvo genialus mąstytojas, filosofas, teisingo gyvenimo siekėjas ir mokytojas. Formavęs vienos didžiausių pasaulyje civilizacijų vertybių sistemą, bei mąstymo stilių, kurio pėdsakų randame ir vėlesnėje kinų kultūros istorijoje. Daugeliui senovės Kinijos filosofinių, socialinių, etinių, estetinių, politinių idėjų, elgesio normų, vertybinių nuostatų jis suteikė kokybiškai naują humanistinį turinį.
Konfucijaus mokymas, išlieka aktualus ir dabar, todėl, kad yra nukreiptas į pačius bendriausius ir tuo pačiu labiausiai reikšmingus, žmoniškojo gyvenimo aspektus: šeimą, draugystę, bendruomenę, auklėjimą. Jo mokymas- konfucianizmas- daugiau nei du tūkstančius metų buvęs oficialia imperatoriškosios Kinijos ideologija ir valstybine religija, ir dabar vaidina itin reikšmingą vaidmenį daugiausiai gyventojų turinčioje pasaulio valstybėje.
Konfucianizmas remiasi pagarba ankstesnei tradicijai ir tos tradicijos tęstinumu, tačiau tuo pačiu yra labai lankstus ir geba prisitaikyti prie kintančių aplinkybių. Konfucijaus mokymo šerdį sudaro idėja, kad valstybė yra tinkamai sutvarkyta tik tada, jei tvarka valstybėje atitinką pasaulio tvarką - kuomet žmonės laikosi tradicinių vertybių, o valdovas tautai yra moralinis pavyzdys.
Konfucijus kalbėjo: "Teisingumas ir dora žmonėms reikalingi labiau negu vanduo ir ugnis.
Aš mačiau žmonių, žuvusių nuo ugnies ar vandens. Bet neregėjau nė vieno, kuris būtų miręs nuo teisingumo ir doros".
Konfucijaus- pirmiausia buvo gyvenimo filosofijos, mokančios teisingai gyventi, mąstyti, elgtis, tobulėti šalininkas, o ne abstrakčios socialinės, etinės, politinės teorijos kūrėjas. Pagrindinis jo mokymo tikslas – kurti veiksmų programą ir rekomendacijas. "Savo wen kultūros ir junzi (kilnaus žmogaus) koncepcijomis Konfucijus pirmasis pasaulio filosofijos istorijoje suformavo gyvybingą humaniškos, idealios asmenybės modelį, kuris tapo savotišku etiniu rodikliu vėlesnėms kartoms ir turėjo didžiulę įtaką dvasinės kinų kultūros raidai" .
Humanistinė mąstytojo idėjų dvasia Kinijoje išliko gyvybinga gausių jo mokinių ir sekėjų dėka ir tapo neatsiejama inteligentijos, suvokiančios savo kultūrinę misiją, pasaulėžiūros dalimi
Konfucijaus kalbėjo: "Mandagumas, nesaistomas ritualo, tampa įkyrus. Atsargumas be ritualo virsta baikštumu, o drąsa- maištingumu ir griovimu. Beatodairiškas atvirumas- užgaulus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-23
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis71.4 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfucijus ir konfucionizmas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą