Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Budizmas. Buda, budizmas ir budizmo filosofija

Budizmas. Buda, budizmas ir budizmo filosofija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Senoviška tibetietiška malda. Įvadas. Buda. Budizmas. Budizmo filosofija.

Ištrauka

"Žmonijai reikia skirtingų religijų, nes žmonių požiūriai ir charakteriai tokie skirtingi, kad viena religija paprasčiausiai nepajėgtų duoti to, ko reikia tokiai daugybei įvairių žmonių. Jei visus pasaulio tikėjimus mėginsime sujungti į vieną religiją, išnyks tradicijų ypatybės ir jų turtingumas. Reikia įsisąmoninti, jog žmonija nevienalytė, jog žmonių dvasiniai polinkiai, interesai ir mąstysena labai skiriasi. Vienus labai veikia krikščioniškoji tradicija, kitiems artimesnė budistinė ir t.t. Labai svarbu suprasti, kad visų dvasinių tradicijų tikslas – padėti žmogui save realizuoti, tapti dvasiškai subrendusiam ir geram"(Dalai Lama).
Šiame referate bus bandoma atskleisti budizmo tradicijų ypatybes ir turtingumą. Supažindinti, kas yra Buda, budizmas ir budizmo filosofija.
"Buda, budizmo pradininko Sidhartos Gautamos garbės vardas. Manoma, kad Buda gyvenęs 623 – 544 m. pr. m. e. ar 60 m. vėliau, kilęs iš šakjų genties, gyvenusios Š. Indijoje, netoli Nepalo. Turėdamas 29 m. paliko namus, šeimą ir po 7 m. klajonių, asketiško gyvenimo ir apmąstymų staiga praregėjo, suvokė tikrąją gyvenimo išmintį ir pasiekė dvasios tobulybę. Jo mokiniai pavadino jį Buda, t. y. atsibudusiu, praregėjusiu, šakjų išminčiumi (todėl jis dar vadinamas Šakjamuniu)" .
Buda mokė, kaip išsilaisvinti iš kančių, galutinai supratus egzistencijos prigimtį. Jo teigimu, egzistenciją sąlygoja begalinis nepasitenkinimų ciklas, kurį nutraukti galima tik supratus tikrąją jo esmę. Buda teigė, kad labai svarbu surasti priežasties, sąlygų ir padarinių sąveiką. Niekas neprasideda be priežasties ir, ir palankiai susiklosčius sąlygoms, niekas negali išvengti padarinių. Buda aiškino, kad pagrindinė mūsų nepabaigiamo kančių ciklo priežastis yra giliai įsišaknijęs prisirišimas prie savojo "aš", kurį suvokiame esant pastovų ir nekintamą. Toks aistringas prisirišimas sukelia daugybę sąmonės "užteršimų", kurių svarbiausia yra prisirišimas, pyktis ir neišmanymas, kas sudaro supainioto psichologinio ir emocinio gyvenimo pagrindą. Mūsų bendravimas su kitais grįstas prisirišimu prie tų, kuriuos laikome artimais mūsų "tikrajam aš" ir antipatija tiems, kurie, kaip manome, kelia grėsmę šio "aš" gerovei, todėl dažnai elgiamės taip, kad pakenkiame ir sau, ir kitiems. Tikras kelias į išsilaisvinimą prasideda tada, kai suprantame, kad jokio pastovaus "aš" nėra. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-11
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis13.58 KB
Autoriuslynuka
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Budizmas. Buda budizmas ir budizmo filosofija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą