Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinės žmogaus teisės (2)

Konstitucinės žmogaus teisės (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įžanga. Žmogaus ir piliečio teisių ir laisvių klasifikavimas. Žmogaus teisės yra prigimtinės. Žmogaus teisė į gyvybę. Žmogaus laisvė neliečiama. Asmens neliečiamumas. Nuosavybės neliečiamumas. Žmogaus teisė turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma. Konstitucinių teisių reglamentavimo bruožai. Išvados.

Ištrauka

Pagarba žmogaus teisėms liudija šalių civilizuotumą. Lietuvos ir kitų valstybių okupacija parodė, ką reiškia žmogaus teisių pamynimas. Tačiau dar ir iki šiol pagal "Amnesty International" duomenis 31 valstybėse už politinę kritiką atsiduriama kalėjime, 53 valstybėse už tai baudžiama mirtimi.
Šiemet mes minėjome Lietuvos Respublikos Konstitucijos dvyliktąsias metines, tačiau konstitucinės teisės tradicija Lietuvoje galėtų būti skaičiuojama net ne dešimtimis metų, o šimtmečiais. Jau XIV amžiaus pradžioje kai kurios teisės nuostatos buvo kodifikuotos, pvz. Lietuvos statutai (1529, 1566, 1588 m.) buvo žymus ne tik Lietuvos, bet ir Europos teisės šaltinis. Be vėlesnių konstitucijų, kitų savo kodifikacijų Lietuva nebuvo parengusi, čia beveik ligi 1940 m. galiojo garsūs Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos kodeksai.
XVI a. Pradžioje Lietuvoje formuojasi teisinė žmogaus teisių samprata. Pagrindinių teisių dvasia atsispindi jau I Statute. Jo preambulėje nurodoma, kad Statutas skirtas visiems pavaldiniams, kokio luomo jie bebūtų. Devintame skirsnyje sakoma, kad visi turi būti teisiami pagal vieną rašytinę teisę.
Į 1992 m. Lietuvos Respublikos konstituciją žmogaus teisės sugrįžo kaip viso pasaulio patirtis. Jas veikė įžymūs tarptautinės teisės aktai, Jungtinių Tautų Organizacijos, Europos Tarybos dokumentai.
Pirmieji istoriniai žmogaus teisių dokumentai, kurių nuostatos yra visų civilizuoto pasaulio konstitucijų šerdis, žmogaus teises ir laisves laiko prigimtinėmis, neatimamomis ir įvardija jas akivaizdžiomis tiesomis.
Pagal Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 1 straipsnį valstybė garantuojam kiekvienam jos jurisdikcijoje esančiam žmogui teises ir laisves. Vadinasi valstybė turi būti pajėgi fiziškai garantuoti skelbiamas teises. Konstitucija tėra tik skambių frazių rinkinys, jeigu nėra sudarytos žmogaus teisių, laisvių ir pareigų, kurias ji skelbia, įgyvendinimo sąlygos ir prielaidos, sukurtas jų gynimo mechanizmas – demokratiški, aiškūs ir nedviprasmiški įstatymai, efektyvi teisėsaugos institucijų ir teismų sistema. Konstitucijų straipsniai, ne tik formalių, bet ir principinių nuostatų požiūriu sudaro vientisą sistemą: atskiri straipsniai yra susiję glaudžias tarpusavio ryšiais ir priklausomybe, vienos nuostatos detalizuoja ir plėtoja kitas.
1990 kovo 11 d. aktais atkūrus nepriklausomybę, buvo reformuojama teisinė sistema. Šios reformos rezultatas – radikalūs pokyčiai teisės sistemoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-14
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis19.28 KB
AutoriusMartina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasInga Barkauskaitė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucines zmogaus teises (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Inga Barkauskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą