Išplėstinė paieška
 
 
 

Dao principai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Citatos apie Dao (Lao Dzė). Kinų filosofija. Išvados.

Ištrauka

Daoizmo pagrindas - kinų kultūra. Ji ir šiandien daro didelę įtaką ne tik Azijos gyvenimui, bet ir pasaulio kultūrai apskritai. Mokslininkai mano, kad daoizmas turėjo didžiulės įtakos dzenbudizmui, kuris dėl to skiriasi nuo indiškojo budizmo.
Retkarčiais dėl įvairovės Dao sąvoka verčiama kaip Kelias arba Takas. Tradicinis daoizmas yra elitinis ir paslaptingas, o vertimai aptakūs ir apdairūs.
Dao skatina kiekvieną gilintis į save kaip į tikrosios patirties šaltinį. Dėl to nuolat pabrėžiama meditacijos svarba. Kur kas geriau įsilieti į tokią Dao tėkmę, kokia ji šiuo metu yra, negu raustis negyvuose raštuose. Mes turime atsiverti tam, kas unikalu dabartiniais laikais, nusimesti senus pančius ir prisitaikyti prie esamo laikotarpio.
Anot Dao, vidinių savybių lavinimas sukelia atsaką išorėje. Tai ypatinga nuostata. Susidūrę su visatos paslaptimis ir gyvenimo prieštaromis, Dao sekė jai pirmiausia stengiasi apsaugoti savo dvasinį pasaulį. Tai tiesiogiai prieštarauja beveik visai šiuolaikinei mąstysenai.
Leisdamiesi ko nors tyrinėti, daoistai pirmiausia pagalvotų, ar jau pakankamai pažįsta patys save. Jų įsitikinimu, išorinis pasaulis gali būti tinkamai pažintas tik remiantis savo vidine įžvalga. Todėl jie pirmiausia stengiasi gerai pažinti save, o tik paskui bando pažinti kitus.
Savęs lavinimas yra Dao pažinimo pagrindas. Nors Dao ir galima pamatyti šmėkštelint išoriniame pasaulyje, žmonės turi ugdyti savo jautrumą, kad galėtų įžvelgti jo didžius pasireiškimus.
Kinų filosofija nuo pat pradžios linksta į praktiką, į gyvenimą, jos problemos
sukasi gyvenimiškame rate, jos tikslas - formuoti gyvenimą, o ne panaudoti jį gyvenimo atžvilgiu transcendentiniam tikslui. Kinų filosofai nėra teologai, jie yra valstybės
veikėjai, liaudies auklėtojai, karalių ir kunigaikščių patarėjai ar bent nori jais būti. Tai pasakytna ir apie didįjį mistiką Lao Dzė. Jis pasitraukė į vienatvę, bet ne dėl to, kad kontempliuodamas pamirštų pasaulį ir žmones ir sutaptų su dievybe arba kad šį išsivadavimą, šią laisvę išgyventų negatyviąja prasme kaip nirvaną, o dėl to, kad jis neturi jokios galimybės paveikti savo meto žmonių. O ir pati vienatvė jam nėra atsiskyrimas, bet gyvenimas karta su pasauliu, su dangumi ir žeme, su augalais ir gyvūnais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-01
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.12 KB
Autoriussimona
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word dao principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą