Išplėstinė paieška
 
 
 

K.G. Jungas apie pasąmonę

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Sapnų svarba. Praeitis ir ateitis pasąmonėje. Sapnų funkcija ir analizė. Tipų problema. Sapnų simbolių archetipai. Simbolių vaidmuo. Išvados.

Ištrauka

Karlas Gustavas Jungas (1875-1961) – vienas didžiausių šių laikų gydytojų ir mąstytojų. Remdamasis Zigmundo Froido psichoanalize, Jungas sukūrė savitą mokymą apie psichinę energiją, individualią asmenybę, individualią ir kolektyvinę pasąmonę, archetipus ir sąmoningos nuostatos tipus (intraversiją ir ekstraversiją). Deja jo kūriniai ilgą laiką buvo mažiau žinomi nei jo vardas . 1959 m. Jungas glaustai išdėstė pagrindines savo mokymo tiesas. Tai buvo visos jo veiklos apibendrinimas – žvelgiant į pasąmonę. Jos dėka mums suteikiama galimybė pakeliauti po pasąmonės pasaulį, kurio kalba yra sapnuose atsiveriantys simboliai, atrasti sau naudingų patyrimų ir įžvalgų. Galbūt pasąmonės reiškinių supratimas padės skleistis pilnavertei asmenybei.
Kalbėdamas apie pasąmonę savo kūrinyje " Žvelgiant į pasąmonę" K. G. Jungas
didžiausia dėmesį kreipė į:
1. Sapnų svarbą;
2. Praeitį ir ateitį pasąmonėje;
3. Sapnų funkciją ir analizę;
4. Tipų problemą;
5. Sapnų simbolių archetipus,
6. Simbolių vaidmenį.
Taigi, tolesniame savo darbe plačiau panagrinėsiu kiekvieną iš šių punktų.

Pradėdamas kalbėti apie pasąmonę visų pirma K. G. Jungas nurodo skirtuma tarp ženklo ir simbolio. Žmogaus kalboje yra gausu simbolių, bet jis dažnai vartoja ženklus ir vaizdinius, kurie nėra tiksliai aprašomi. Kai kurie tėra santrumpos arba pirmųjų žodžio raidžių virtinė, kaip antai UN, UNICEF; UNESCO; kiti yra pažįstami verslo ženklai, patentuotų vaistų .pavadinimai, ženkleliai ar emble¬mos. Nors jie patys yra bereikšmiai, jie įgyja atpažįs¬tamą reikšmę įprastiniamę vartojime ar sąmoningos intencijos dėka. Tai nėra simboliai. Taj yra ženklai, ir jie vien tik žymi objektus, kuriems yra priskiriami.
Tai, ką mes vadiname simboliu, yra terminas, pa¬vadinimas ar net vaizdas, kuris gali būti įprastas kas¬dieniame gyvenime, tačiau kuris, be visuotinai pri¬imtos ir akivaizdžios reikšmės, turi dar ir specifines papildomas užuominas ir reikšmes. Jis nurodo kažką neapibrėžta, nežinoma ar paslėpta nuo mūsų. Pavyz¬džiui, daugelis Kretos paminklų pažymėti dvigubos adzės (kaupuko pavidalo kirvis - red.) ženklu. Mes žinome objektą, bet nežinome jo simbolinių reikšmių (nuorodų). Kitas pavyzdys galėtų būti indas, kuris, lankęsis Anglijoj, namie pasakojo draugams, jog an¬glai garbina gyvulius, nes jis matęs senose bažnyčio¬se erelių, liūtų ir jaučių. Jis nežinojo (kaip ir daugelis krikščionių), kad šie gyvūnai yra evangelistų simboliai, kilę iš Ezekielio vizijos ir kad tai, savo ruožtu, yra Egipto saulės dievo Horo ir jo keturių sūnų analogija. Dar daugiau, yra tokių daiktų, kaip ratas ir kryžius, kurie yra žinomi visame pasaulyje, bet tam tikromis aplinkybėmis jie turi simbolinę reikšmę. Ką jie tiksliai simbolizuoja, tebėra ginčytinas dalykas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasNaujausiųjų amžių filosofijos kursinis darbas
KategorijaFilosofija >  Naujausiųjų amžių filosofija
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis37.71 KB
Autoriusas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. A. Martinkus
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word K.G. Jungas apie pasamone [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2014-12-14 IP: 158.129.65.122
    Informacija sako

    Aprašoma ne tai ką sako pavadinimas. Šiame referate aprašoma K. G. Jungo knyga "Žvelgiant į pasąmonę"

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. A. Martinkus
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą