Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Malonumo interpretacija S. Freudo ir J. Lacano psichoanalizėje

Malonumo interpretacija S. Freudo ir J. Lacano psichoanalizėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Psichoanalizė kaip interpretacija. Malonumo principas ir realybės principas. Malonumo principo ekonominė prasmė. Realybės principo problema. Malonumo principo pamatai. Kartojimas. Erosas ir tanatas. Anapus malonumo principo. Edipo situacija. Edipo situacija kaip trauma. Jouissance – prasmę indukuojanti beprasmybė.

Ištrauka

Psichoanalizė beveik visada pasirodo kaip spekuliacija. J. Lacanas kaip tik ir susiduria su S. Freudo mokymu, kuris yra per daug atviras interpretacijai. Jis teigia, kad toks mokymas labai panašus į dzen mokytojo elgesį. J. Lacanas mano, kad sekdamas S. Freudu jis visada turi pats rasti tą tiesą, kurion pastūmėjo mokytojas. Kiekvienas S. Freudo terminas gyvena savo gyvenimą, tai ir atveria tą gluminančią jų taikymo dialektiką. Net pats psichoanalizės subjektas gali tapti jos objektu ir atvirkščiai. A. Žukauskaitė, kaip ir J. Lacanas, nurodo, kad psichoanalizėje visada yra autorefleksijos momentas. Psichoanalizė tad pasirodo kaip netekusi ne tik savo tiriamojo, bet ir savo teorinio pagrindo. Viskas šioje konstrukcijoje fliuktuoja. Tad gan grėsmingai nuskamba V. Leibino priekaištas, kad "psichoanalizė – tai interpretacija nuo pradžių iki galo". K. R. Popperis pasisako dar radikaliau, anot jo, psichoanalizė "suderinama su bet kuo, kas tik gali atsitikti", todėl psichoanalizė negali pasireikš kaip mokslas.
Tačiau psichoanalizė išlieka, išlieka kaip "originalus eksperimentavimas su kalbėjimu (parole) ir diskursu", išlieka "skausmingu, apakinančiu tiesos ieškojimu". Psichoanalizė nėra vien tik psichikos interpretacija, nes ji neužsibaigia analize, bet sugrįžta ir savo interpretavimo objektą struktūruoja. Ji peržengia uždaro kabineto slenkstį, žengia į meną, kultūrą.
Šiame darbe labiau siekiama akcentuoti psichikos interpretacijos momentą, nei kultūros ar meno, tad pagrindiniu tiriamuoju tampa psichikoje vyraujanti tendencija, principas. Jis ir jo priežastys pagrindinis šio nagrinėjimo leitmotyvas. Tačiau neabejotina, kad svarbiausia psichikos tendencija randa būdų eksternalizuotis ir pasireiškia pasaulyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-02
DalykasAsmenybės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis51.84 KB
AutoriusBritva
Viso autoriaus darbų202 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJūratė Baranova
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Malonumo interpretacija S. Freudo ir J. Lacano psichoanalizeje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Jūratė Baranova
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą