Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Biologinė psichologija>Neurologiniai motyvacijos koreliatai

Neurologiniai motyvacijos koreliatai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Žmogaus motyvacijos teorija. Fiziologiniai poreikiai. Maslow poreikių teorija. Pasitenkinimo darbu teorija: Herzbergo dviejų faktorių teorija. Draivai. Emocijos ir hormonai. Endokrinologija ir genetika. Smurtas ir neurobiologija. Smegenų sužalojimai. Asociali asmenybė ir priekinė skiltis. Priklausomybė nuo kompiuterio. Elektrinė savistimuliacija. Dopaminas. Serotoninas. Depresija. LSD (Lysergic Acid Dyethilamine). Išvados.

Ištrauka

Poreikiai, kurie paprastai glūdi motyvacijos teorijos ištakose, atitinka taip vadinamus fiziologinius polinkius. Dvi tyrimų kryptys iššaukia būtinybę peržiūrėti mūsų tradicines interpretacijas apie šiuos poreikius: pirma – homeostazės koncepcijos plėtimąsi, antra – atradimą to fakto, kad apetitas (polinkis į vieno ar kito maisto pasirinkimą) – gana adekvatus egzistuojančių organizmo poreikių arba to, kame kūnas patiria trūkumą, ženklas. Homeostazė aiškinama kaip kūno automatinės pastangos palaikyti pastovią, normalią kraujo kraujo srovės sudėtį. Be abejo, šį sąrašą galima tęsti, pridedant į jį kitus mineralus, hormonus, vitaminus ir t.t.
Kenonas (Cannon, 1932; cit. pgl. Дэвид Макклелланд, 2007) aprašė šį procesą kaip: 1) vandens kiekį kraujo sudėtyje, 2) druskų kiekį, 3) cukraus kiekį, 4) proteinų kiekį, 5) riebalų kiekį, 6) kalcio kiekį, 7) deguonies kiekį, 8) pastovų vandenilio jonų (rūgšties balanso) lygį ir 9) pastovią kraujo temperatūrą. Jungas (Young, 1941ж cit. pgl. Дэвид Макклелланд, 2007) pateikė darbo apie apetito ir kūno poreikių abipusį ryšį išvadą. Jei organizme trūksta kokių nors cheminių elementų, individas gali parodyti polinkį (nukrypstančiu nuo normos būdu) teikti specifinę pirmenybę maistui arba stiprų norą ėsti maistą, kuris turi trūkstamus jam elementus. Taigi, atrodo beprasmiška ir tuščia sudarinėti kažkokį sąrašą fundamentalių fiziologinių poreikių, nes juos galima skaičiuoti kiek nori, priklausomai nuo jų aprašymo konkretumo lygio. Mes negalime apibūdinti visų fiziologinių poreikių kaip homeostazinius. Tai, kad seksualiniai norai, miego poreikis, treniruotė, motiniškas elgesys pas gyvūnus palaiko homeostazinį charakterį, kol kas neįrodyta. Be to, į šitą sąrašą neįeina įvairūs malonūs pojūčiai, patiriami pasinaudojant jutimų organais (skonio pojūčiai, kvapai, kutenimas, glamonės), kurie tikriausiai pasirodo fiziologiniai ir kurie gali tapti motyvacinio elgesio tikslu. Mes taipogi nežinome, kaip galima paaiškinti tą faktą, kad organizmas vienu metu parodo polinkį į apatiją, tingumą ir troškimą mažiau išsekti, bet kartu ir patiria aktyvumo, stimuliacijos, sužadinimo poreikius. Praėjusioje dalyje buvo pabrėžta, kad fiziologinius polinkius, arba poreikius, geriau traktuoti kaip unikalius nei tipiškus, nes jie gali egzistuoti nepriklausomai ir atskirai vienas nuo kito, nuo kitų motyvacijų ir visiškai nuo organizmo, ir daugeliu atvejų galima aiškinti tokio elgesio lokalizuojamą somatinį pagrindą. Šita suvestinė ne tokia teisinga, kaip mes tikėjome anksčiau (išimtys pasirodo esančios nuovargis, miego poreikis, motiniška reakcija), bet ji kaip ir anksčiau teisinga ryšium su alkio, sekso ir troškulio klasikiniais pavyzdžiais. Reikia dar kartą pabrėžti, kad bet kuris iš fiziologinių poreikių ir apibrėžtas elgesys, susijęs su jais, pasireiškia įvairiais kitais poreikiais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-24
DalykasBiologinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Biologinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis43.01 KB
Autoriusolaimonas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLaugalys
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neurologiniai motyvacijos koreliatai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Laugalys
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą