Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Vystymosi psichologija

Vystymosi psichologija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Kūdikystė. Sensomotorinio intelekto stadija. Pirmųjų metų krizė. Priešmokyklinio ugdymo stadija. Priešmokyklinukų būdingos problemos.

Ištrauka

Suaugę žmonės per 12 savo gyvenimo metus nedaug tepasikeičia. Kartais pasikeičia jų figūrą, kūno masė, plaukų spalva ar ilgis, kartais sunkūs aš gyvenimai palieka žymes jų veido bruožuose, laikysenoje. Tačiau ir keletą metų nematyta bičiulį sutikę lengvai pažinsite. O mažylį, kurio jūs rūpinotės, kai jis buvo kelių savaičių, leidote prie jo bemieges naktis, žinojote jo norus, mokėjote pradžiuginti, po kelerių atskirai praleistų metų vargu ar pažinsite. Pirmiausiais dvejais gyvenimo metais vaikai labai pasikeičia, nes tobulėja jų protas, kalba, emocijos.
Vaikai ateina į šį pasaulį, nieko nežinodami. Tačiau greitai išryškėja įgimti refleksai, jutimai, įgimtas smalsumas. Jau vienerių metų vaikas yra susipažinęs su daugybe jo aplinkoje esančių daiktų. Jis žino, kad vieni objektai yra valgomi, kiti – kelia triukšmą, vienus malonu liesti, o prie kitų priartėti pavojinga, nes sukelia skausmą. Vienerių metų vaikas jau moka bendrauti, apie savo norus ir jausmus pranešti kitiems gestais, garsais, pavieniais žodžiais. Dviejų metų vaikas dar protingesnis. Tokio amžiaus vaikai aktyviai tyrinėja aplinką ir jų smalsumas atrodo beribis.
Matant, kaip sparčiai formuojasi vaiko pažintiniai sugebėjimai, kyla klausimas, kokie veiksniai tai sąlygoja. Remiantis daugybe tyrimų, nustatyta, kad tiek įgimti veiksniai, tiek mokymasis lemia pažintinę raidą. Sensomotoriniai sugebėjimai (kai vaikas gali fokusuoti žvilgsnį ar pradeda vaikščioti) labiau priklauso nuo biologinio brendimo.
Piaget sensomotorinio intelekto stadiją į šešias fazes, kurias galima grupuoti poromis pagal cirkuliarinių reakcijų pobūdį.
I fazė: refleksų naudojimas. Pirmojoje fazėje, trunkančioje nuo gimimo iki vieno mėnesio amžiaus, kūdikis naudoja daug įgimtų refleksų. Sensomotorinis intelektas pradeda formuotis, kai kūdikis refleksų dėka susipižįsta ir sąveikauja su aplinka.
Pirmoje fazėje vaikas aktyviai naudojasi naujomis schemomis ir mėgina jas pritaikyti kitokiai veiklai, ne tik žindimui ar spenelį, daiktą – rankos ar kojos nykštį, žaislus, drabužius. Atlikdamas tokius veiksmus, kūdikis sukuria daug čiulpimo schemos variacijų ir kaupia informaciją apie aplinkinį pasaulį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis21.07 KB
Autoriusgenadijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasZ. Ribokienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vystymosi psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Utenos kolegija
  • Z. Ribokienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą