Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Moters seksualumo vieta krikščioniškoje Vakarų Europoje

Moters seksualumo vieta krikščioniškoje Vakarų Europoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Praeities puslapiais. Psichologinės ir fiziologinės moters. seksualumo menkinimo šaknys. Senojo Testamento epocha. Naujojo Testamento epocha. Viduramžiai ir Renesansas. "Iš purvo ant pjedestalo". Moters auklėjimas. Kolektyvinė pasąmonė. Sąmonės ir seksualinė revoliucija. Išvados.

Ištrauka

Pasaulio kultūrų pažangą ir vystymąsi skatino natūralūs žmonių poreikiai: išgyvenimas, giminės pratęsimas. Taip žmonės kūrė kultūrą. O ji yra dvasinių ir materialiųjų pasiekimų visuma. Dvasinis žmogaus augimas prasideda šeimoje, nuo tarpusavio narių santykio, nepriklausomai nuo religijos, tikėjimo, žmonės šeimoje įgytus elgesio modelius nešasi į visuomeninį gyvenimą. Psichinės traumos, smurtas, prievarta, žeminimas patirtas vaikystėje veikia visą individo gyvenimą iki jo pabaigos. Apskritai civilizacijų žlugimo pagrindinė priežastis buvo ne tik gamtinės katastrofos, svetimšalių užpuolimai, bet žemos moralės įsigalėjimas, susijęs su nepagarba žmogaus kūnui. Toks reiškinys yra ir mūsų visuomenėje. Libido arba gyvybinė energija, seksualumas yra stimulas kūrybai(svarbu pažangos procesui), menui ir t.t. Seksualumas - tai psichinių reakcijų išgyvenimų, norų ir poelgių, susijusių su lytinio potraukio pasireiškimu ir patenkinimu, visuma.(Lietuvių tarybinė enciklopedija) Noriu pabrėžti, kad moters kaip ir vyro seksualumas dabar turėtų būti diskutuotinos temos, nes šia tema iki šiol gyvuoja įvairaus lygio prietarai, kurie tik sukausto žmonių sąmonę. Paplitusi nuomonė, kad lytinis instinktas yra garbinamas. Tai – tik iliuzija, nes (kaip pamatysime vėliau) dažniausiai keičiasi tik reiškinio pateikimo forma, bet turinys-labai retai. Šiuo darbu nesiekiu kelti lygių teisių klausimų, prostitucijos, abortų problemos, taip pat kaltinimo forma žeminti, smerkti vyrišką lytį. Tiesiog istorija yra tokia, kokia yra.
Dabartinės Europos kultūros pagrindas – krikščionybė, graikų filosofija, romėnų teisė. Dviejų pastarųjų temų neliesiu. Vienos didžiausios pasaulyje religijos šaknys judėjiškame tikėjime, kuris padarė įtaką vakarietiškojo pasaulio dvasinei "kultūrai".
Visos žmonijos baimės kyla iš nežinojimo ir nesupratimo. O jos užuomazgos subtilioje žmogaus psichikoje. Kadaise, kai mūsų protėviai lakstė kone nuogi ir medžiojo gyvūnus, susikūrė sau dvi pagrindines baimes, kurios turėjo lemiamą įtaką jų raidai: dievus ir kraujo reikšmės supratimą. Dievams buvo skirta didžioji arba visa dalis individo gyvenimo. Nuo gimimo iki mirties viskas buvo mistifikuojama. O su krauju buvo truputį kitaip. Žmonės, stebėdami gyvūnus suvokė, kad kraujas yra labai svarbus:jis teikia gyvybę, jėgą. Netekęs jo žmogus miršta. Būtent moters fiziologinės funkcijos(menstruacijos) kėlė vyrams baimę. Buvo sukurta įvairių prietarų, kad moteris yra apsėsta, jai įgėlė gyvatė, ji prakeikta dėlto praranda kraują. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-03-11
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.78 KB
AutoriusNelda Gloris
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moters seksualumo vieta krikscioniskoje Vakaru Europoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą