Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimo sąvoka, požymiai, klasifikacija, atskyrimas nuo kitų teisių pažeidimų

Nusikaltimo sąvoka, požymiai, klasifikacija, atskyrimas nuo kitų teisių pažeidimų

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Nusikaltimo sąvoka. Nusikaltimo požymiai. Veikos pavojingumas. Nusikaltimų klasifikacija. Nusikaltimų atskyrimas nuo kitų teisės pažeidimų. Išvados.

Ištrauka

Nusikalstamumo samprata yra daugiareikšmė. Skirtingi autoriai nusikalstamumą kaip socialinį reiškinį arba kaip kriminalinės justicijos poveikio produktą apibrėžia skirtingai.
Išskiriamos 3 mokymo apie nusikaltimą teorijos: klasikinė- išskyrė pagrindinius nusikaltimo požymius: veika, sudėtis, kaltė, neoklasikinė, finalinė.
Žodis "nusikalstamumas" reiškia labai skirtingus veiksmus. Nusikaltimas – tai ir smulki vagystė miesto transporte, ir banko apiplėšimas, ir nužudymas, ir vengimas atlikti privalomąją tarnybą kariuomenėje, ir lėktuvo pagrobimas, ir nepranešimas apie rastą lobį. Bet kyla klausimas: kodėl kai kurie poelgiai tam tikromis aplinkybėmis laikomi toleruojami, o kitomis jau smerkiami? Prekyba "lengvais" narkotikais vienoje valstybėje yra draudžiamas, t.y. laikomas nusikalstama veika, o kitoje ta pati prekyba yra normalus žmogaus poelgis. Taip pat kodėl vienur prostitucija, padėjimas ypač sergančiam žmogui baigti savo gyvenimą nėra laikomas nusikaltimu, o vienur jau laikoma?Arba kodėl aborto darymas yra normali medicininė praktika, bet esant tam tikromis aplinkybėmis tai jau tampa nusikaltimu? Tai kur ta riba tarp nusikaltimo ir ne?
Kad atsakytume į šiuos klausimus būtina išnagrinėti pačią nusikaltimo sąvoką, jos požymius, klasifikaciją ir atskyrimą nusikaltimo nuo kitų teisės pažeidimų. Tai ir bus nagrinėjama šiame rašto darbe. Senovės bei viduramžių laikų įstatymuose buvo apibrėžiami tik pavieniai nusikaltimai ir nustatomos bausmės už jų padarymą. Sąvokos atsiradimas siejamas su XVIII a. pab.- XIX a. pr. Įtakojo Prancūzijos 1789 m. Žmogaus ir piliečio teisių deklaracija.
Baudžiamosios teisės teorijoje nusikalstamos veikos ar nusikaltimo apibrėžimų galima sutikti labai skirtingų. Nes nusikaltimas gali būti nagrinėjamas trimis prasmėmis: teisine, sociologine, antropologine prasmėmis. Teisine prasme nusikaltimas nagrinėjamas įstatyme apibrėžiant bei nustatant nusikalstamos veikos kaip tam tikros veikos požymius, atskleidžiant šių požymių turinį. Sociologine prasme nusikaltimas nagrinėjamas tiriant ir atskleidžiant nusikalstamos veikos išorines sąlygas ir priežastis. O antropologine prasme tiriant ir analizuojant nusikalstamą veiką padariusio asmens charakterio bruožus, jo savybes bei parodant jų įtaką nusikalstamos veikos padarymui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.43 KB
Autoriuskeyte
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Henrikas Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo savoka pozymiai klasifikacija atskyrimas nuo kitu teisiu pazeidimu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • lekt. Henrikas Šadžius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą