Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimo samprata ir sudėtis

Nusikaltimo samprata ir sudėtis

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Nusikalstamos veikos samprata. Nusikaltimo sudėties sąvoka ir reikšmė. Nusikaltimo sudėties struktūra. Nusikaltimų klasifikacija. Išvados.

Ištrauka

Valstybė rūpinasi kiekvienu savo gyventoju, o nusikalstamumas – bet kurią visuomenę lydintis socialinis reiškinys. Galima teigti, jog socialinių (o taip pat ir baudžiamųjų) normų pažeidimas yra natūralus socialinio gyvenimo bruožas, tačiau ne kiekvieną tokių pažeidimų mastą galima laikyti normaliu. Lietuva kuria efektyvią, humanišką ir Europos standartus atitinkančią baudžiamosios atsakomybės sistemą. Valstybė visomis išgalėmis turi siekti, kad teisės pažeidimų, ypač nusikaltimų, būtų kuo mažiau.
Baudžiamosios teisės teorijoje nusikalstamos veikos ar nusikaltimo apibrėžimų galima sutikti išties nemažai, nes ši tema visada buvo mokslininkų didelio susidomėjimo objektas. Kitas akcentas – nusikaltimas gali būti nagrinėjamas įvairiais aspektais: kaip atitinkamas poelgis, kaip socialinio gyvenimo reiškinys, kaip asmens savybių, jo charakterio bruožų pasekmė. Šie aspektai ir sudaro skirtingas nusikaltimo tyrimo kryptis.
Šio darbo tikslas – išaiškinti nusikaltimo sudėtį ir jos svarbą baudžiamojoje teisėje. Šio darbo uždaviniai - apibūdinti nusikaltimo sudėties sąvoką, detaliai išnagrinėti nusikaltimo sudėties struktūrą bei apžvelgti nusikaltimo sudėties skirstymą į tipus.
Labai gerą frazę yra pasakęs Mykolo Romerio universiteto Baudžiamosios teisės katedros profesorius habilituotas socialinių mokslų daktaras (1995), nuo 1997 metų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas V. Pesliokas : "Vien pavojingos veikos padarymo nepakanka tam, kad ši veika būtų pripažinta nusikaltimu."
Šiame darbe bandysime išaiškinti visą nusikaltimų esmę, jų sąlygas bei kitus svarbius požymius lemiančius jų padarytos žalos atlyginimą. Nusikalstamos veikos yra baudžiamosios teisės šerdis. Baudžiamoji teisė pirmiausia yra teisė apie nusikalstamas veikas ir jų požymius. Nusikalstamos veikos terminas yra naujas Lietuvos baudžiamojoje teisėje. Jis įsigaliojo tik priėmus naują 2000m. Baudžiamąjį kodeksą. Iki šiol Lietuvos baudžiamojoje teisėje buvo vartojamas tik nusikaltimo terminas. Tiek nusikaltimo, tiek baudžiamojo nusižengimo apibrėžime matyti du esminiai nusikalstamas veikas apibūdinantys dalykai. Abiejuose apibrėžimuose akcentuojamas:
1) veikos pavojingumas;
2) veikos draudžiamumas baudžiamajame įstatyme.
Tai ir yra du nusikalstamos veikos požymiai.
Taigi nusikaltimas ir baudžiamasis nusižengimas pirmiausiai yra pavojingos veikos. Veika – tai socialiai reikšmingas žmogaus elgesys, poelgis. Be veikos negali būti kalbos apie nusikalstamą veiką. Tačiau toli gražu ne kiekvienas žmogaus poelgis laikomas nusikaltimu. Priešingai – tik labai mažai daliai žmonių poelgių suteikiamas nusikalstamos veikos statusas. Vienas pagrindinių nusikalstamo elgesio bruožų – tokio elgesio pavojingumas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.02 KB
AutoriusAistė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKlimavičius
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo samprata ir sudetis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Klimavičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą