Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Autizmas. Autistiškų vaikų socializacija

Autizmas. Autistiškų vaikų socializacija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Kursinio darbo tikslas – apžvelgti autistiškų vaikų socializacijos bruožus ir galimybes. Autizmo sutrikimas. Autizmo samprata. Autizmą aiškinančios teorijos. Autistiškų vaikų ypatybės. Socializacijos samprata. Socializacijos apibrėžimas. Socializacijos skirstymas. Socializacijos šaltiniai. Socializacija vaikystėje. Autistiškų vaikų socializacija. Autistiškų vaikų socializacijos bruožai. Autistiškų vaikų socializacijos galimybės. Muzikos terapija. hipoterapija. Delfinų terapija. Dailės terapija. Bendrosios išvados.

Ištrauka

Autizmas – tai sudėtingas raidos sutrikimas, kuris pasireiškia socialinės sąveikos, verbalinio ir neverbalinio bendravimo, vaizduotės, interesų ir kitokiais nenormalumais. Autizmas turi kai kuriuos tik jam būdingus požymius, kurie išlieka visą gyvenimą.
Prancūzų gydytojas savo knygoje "Laukinis Aveyron’o berniukas" (1799) vienas iš pirmųjų aprašė berniuką, kuris pagal šiuolaikinius autizmo sutrikimo požymius turėjo autizmo sutrikimą. Knyga buvo išleista 1801 metais ir iki šiol laikoma viena pirmųjų knygų, kurioje kalbama apie surikusio intelekto vaikus (Ivoškuvienė R., Balčiūnaitė J., 2002).
Lietuvoje apie autizmą pradėta kalbėti prieš 8-9 metus (Ivoškuvienė R., Balčiūnaitė J., 2002). Lietuviškos literatūros šia tema taip pat nėra itin gausu, nors nemažai mokslininkų yra rašę autizmo tema (R. Ivoškuvienė, J. Balčiūnaitė, A. R. Ambrukaitienė ir kt). Medžiagos apie autizmo sutrikimą vis daugėja: leidžiamos knygos šia tema, interneto svetainėse kalbama apie šį sutrikimą turinčius vaikus, jų socializaciją, gydymą, rašomi straipsniai.
Autizmas retas sutrikimas, tačiau pagal įvairios literatūros duomenis šį sutrikimą turinčių asmenų daugėja. C. Gillberg (1984) nurodo, kad iš 10000 vaikų autizmo sindromas būdingas 4-5 vaikams. 1992 metais C. Gillberg ir M. Coleman pateikia duomenis, kur iš 10000 vaikų 10-14 vaikų pasižymi autizmo sindromu. Lietuvoje, Vilniaus mieste, iš 10000 vaikų autizmu pasižymi 11,8 (S. Lesinskienė, D. Pūras, A. Kajokienė, J. Šenina, 2001). Šie duomenys atspindi autizmo paplitimo tendenciją, kuri nesikeičia. Autizmo paplitimą gali sąlygoti ir tai, kad pagerėjo autizmo diagnozavimas. Autizmo sutrikimas yra kompleksinis ir pasižymi daugybe įvairių požymių, todėl jį nebuvo lengva diagnozuoti ir tinkamai apibūdinti. Net ir dabar nėra vieningo autizmo apibūdinimo. Dabar, kai informacijos apie šį sutrikimą yra kiek daugiau, galima lengviau ir greičiau konstatuoti šį sutrikimą ir taikyti tam tikrą specialų gydymą ir ugdymą.
Autizmo paplitimas, visuomenės dėmesys skatina informacijos sklaidą šia tema. Autizmu domisi ne tik medikai, kuriems svarbu rasti tinkamiausią būdą autistiškų vaikų gydymui, pedagogai, kurie rūpinasi autistiškų vaikų ugdymo kokybe, bet ir patys autizmo sutrikimą turinčių vaikų tėvai. Jiems svarbu kuo daugiau žinoti apie šį sudėtingą sutrikimą, kad ir jie galėtų prisidėti prie savo vaiko tobulesnio brendimo ir raidos. Todėl ši tema labai aktuali šių dienų visuomenėje, kuri stengiasi, kad kiekvienam mūsų visuomenės nariui būtų gerai. Augantis autizmo paplitimas, visuomenės poreikis žinoti kuo daugiau apie šį sutrikimą skatina plačiau domėtis šiuo sutrikimu ir su juo susijusiomis problemomis.
Viena iš svarbiausių autistiškų vaikų problemų yra jų socializacija, kurią apsunkina tokių vaikų patologinis uždarumas, nenoras bendrauti ir kiti socialinės sąveikos kokybiniai sutrikimai. Kadangi visuomenei labai svarbu autištiškus vaikus integruoti į bendruomenės gyvenimą, jai svarbu, kaip vyksta šį sutrikimą turinčių vaikų socializacija, kokie jos bruožai ir galimybės.
Todėl šio kursinio I-oje dalyje bus aptartas autizmo sutrikimas, pateikti jo apibūdinimai, įvairių autorių nuomonės apie autizmo sutrikimą, sutrikimo atsiradimo priežasčių teorijos, autistiškos asmenybės pagrindiniai bruožai, autistiškų vaikų ypatybės socialinėje, kognityvinėje, komunikacijos ir kalbos, bendrosios ir smulkiosios motorikos, savitvarkos įgūdžių srityse ir kt.
II-oje dalyje bus kalbama apie socializaciją, jos rūšis, jos svarbą asmenybės tobulėjimui.
III-oje dalyje bus aptariama, kokia yra autistiškų vaikų socializacija, kuo ji ypatinga, kokie iškyla sunkumai socializuojant autistišką vaiką, kokie yra pagrindiniai socializacijos bruožai ir galimybės.
Kursinio darbo objektas – autistiškų vaikų socializacijos procesas.
Kursinio darbo tikslas – apžvelgti autistiškų vaikų socializacijos bruožus ir galimybes.
Darbo uždaviniai:
1. Aprašti autizmo sutrikimą, pateikti įvairius autizmo apibrėžimus, išskirti autizmą aiškinančias teorijas, autistiškų vaikų bruožus;
2. Aprašyti socializacijos procesą, pateikti įvairius socializacijos apibrėžimus,jos skirstymą išskirti socializacijos šaltinius, panagrinėti sacializaciją vaikystėje;
3. Aprašyti autistiškų vaikų socializaciją. Išskirti jos bruožus ir galimybes. Kaip galimybes pateikti dailės, delfinų, muzikos ir hipoterapijas bei aprašyti jų taikymo būdus.
Moksliniai tyrimo metodai, naudoti rašant kursinį darbą:
1. Mokslinės literatūros analizė: buvo renkama ir kaupiama pedagoginė, psichologinė, medicininė literatūra apie autizmo sutrikimą, socializaciją, autistiškų vaikų socializaciją, jos bruožus, galimybes (įvairias terapijos rūšis).Turima literatūra buvo atrenkama, analizuojama ir lyginama;
2. Dokumentų analizė: buvo atrenkami ir analizuojami dokumentai, susiję su autistiškų vaikų integracijos į bendruomenę galimybėmis;
3. Mokslinės literatūros ir dokumentų analizės pagrindu buvo daromos išvados.
. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-08
DalykasAsmenybės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.58 KB
AutoriusSaule
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Jurgelienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Autizmas. Autistisku vaiku socializacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Jurgelienė
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą