Išplėstinė paieška
 
 
 

Žaidimų terapija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Žaidimų terapija. Žaidimų terapija vaikams. Kam reikalinga žaidimų terapija? Kam gali padėti žaidimų terapija? Žaidimai. "Kėgliai". "Pagrandukas". "Objektas". "Eilės".

Ištrauka

Vaikai – tai ne maži suaugusieji. Jų pasaulis realiai egzistuoja ir pasakoja jie apie jį žaisdami.Tam, kad pripažinti ir suprasti vaiką – būtina stebėti jo žaidimą, apie tai jau XVII amžiuje rašė Ruso. Kodėl Jūsų vaikas auga kaprizingas ir nebendraujantis? Kaip elgtis, kad mažylis smėlio dėžėje nemuštu kastuvėliu kitų vaikų? Ką daryti, kad vaikas susitaikytų su tėvų skyrybomis?
Kad atsakyti į visus "Kaip" ir "Kodėl" labai svarbu suprasti, kuo yra iššauktas vienas ar kitas poelgis, matyti ir gerbti paslėptas poelgių ir žodžių prasmes, suprasti jausmus ir vaiko išgyvenimus.
Žaidimų terapija, tai gydymas – pedagoginė įtaka vaikams ir suaugusiems, kenčiantiems skirtingais emociniais sutrikimais, baimėmis neurozėmis ir t.t. Pagrinde skirtingos metodikos žaidimas pripažįstamas todėl, kad jis yra įtakojantis faktorius, asmenybės vystymuisi. Vienas iš pirmųjų žaidimus vaikų psichoterapijos praktikoje, kaip pagalbos metodą (1913m.) panaudojo L. Freudas, pradeda plačiau taikyti 40 – 50 metais. Žaidimų terapija įgyvendinama skirtingose teorinėse mokyklose ir kryptyse. Žaidimų terapijos skiriasi direktyvos laipsniais, žaidimų seansų dažnumu; žaidimas gali būti taikomas kaip individualaus veikimo būdas ir grupinės psichoterapijos tikslais. Efektas taipogi skiriasi praktikoje, tarpusavio santykiuose, kuriuos vaikai įgauna vaidybinių žaidimų metu. Taip pat taikoma pašalinti socialiniams ir psichiniams, neprisieksperimentavimo tikslams, emociniams ir asmenybės sutrikimams paauglystėje ir jaunystėje. Efektyviu metodu pripažinti imitaciniai žaidimai: juose atliekamas vaidmuo atitinka tam idealui, kurio žmogus siekia, ir tų elementų stoka, kurių jis nori atsikratyti. Žaidžiamas stilius palaipsniui žmogui suteikia norimą charakterį. Žaidimų terapija taipogi efektyvi šeimos konfliktų korekcijose, padedant sutuoktiniams žaidimo forma išgyventi santykių priešpriešą.
Žaidimų terapija – tai savaime suprantamas būdas vaikų saviraiškai. Šia kalba jie gali pranešti mums, tai kas su jais nutiko, ir mes galėsime jiems padėti išklausant ir suprantant juos.
Mes taip mažai žinome apie sudėtingas vaikystės gudrybes. Vaikas gyvena savo asmeniniame pasaulyje ir nedaugelis suaugusiųjų jį nedaugelis supranta. Šiais laikais labai greitas gyvenimo būdas ir stresai, tad vaikui sunku nustatinėti artimus, patikimus santykius su suaugusiaisiais. Šie santykiai būtini, kad suteikti vaikui galimybę atsiverti jo vidiniam pasauliui. Vaikiai bendravimui suteikia vaizduotes ir emocijas, iš kurių jie "pina raštuotą savo asmenybę". Ir tai, kokia kryptimi pradės vystytis tos emocijos ir galimybės, priklauso nuo jo reakcijos ir nuo to, kaip vaikas jaučiasi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis14.99 KB
AutoriusGita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKėdainių J. Radvilos studijų centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zaidimu terapija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2019-10-01 IP: 212.52.36.125
    Rita Gedviliene sako

    negavau dar

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą