Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumai: teoriniai ir praktiniai aspektai

Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumai: teoriniai ir praktiniai aspektai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės pagrindinės sampratos. Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės samprata. Nepilnamečio samprata. Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumų reglamentavimas. Baudžiamosios atsakomybės reglamentavimas. Vaiko teisių gynyba. Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumų paskirtis. Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumai. Auklėjamojo poveikio priemonės. Nepilnamečiams skiriamų bausmių ir jų skyrimo ypatumai. Nepilnamečių nusikalstamumo statistikos apžvalga. Išvados. Santrauka.

Ištrauka

Nusikalstamumo problemos aktualios visame pasaulyje- tiek pats nusikalstamumo reiškinys, tiek jo sukeltos pasekmės visus mus vienaip ar kitaip paliečia. Kiekvienas individas, gyvendamas visuomenėje ir dalyvaudamas tam tikruose santykiuose visa tai, kas vyksta aplink jį, suvokia per savo sąmonę. Kartais žmogaus sąmonė, veikiama kintančių aplinkybių ir dėsningumų, gyvenimo eigoje tarsi užsiprogramuoja tam tikrą elgesio modelį ar kryptį, kuo būtų galima vadovautis įvairiose gyvenimo situacijose, tačiau tai padeda teisingai suvokti ir priimti tinkamus sprendimus tik tiems asmenims, kurių elgesys tendencingai stabilus, paremtas įstatymų laikymųsi, įtakotas auklėjimo, apsišvietimo ir gyvenamosios, vystymosi aplinkos. Kiekvieno žmogaus sąmonė kaskart savaip reaguoja į susiklostančią situaciją. Kartais dėl asmenybės charakterio nesatabilumo, dėl patirties stokos ar individo vystymosi aplinkos įtakos asmuo vertina viską kas aplink jį vyksta klaidingai, elgiasi moraliai neteisingai ar žalingai. Ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į sąmonės ir asmens charakterio formvimąsi vertinant nepilnamečių elgesį. Tokio individo asmenybė formuojasi veikiama socialinės aplinkos, kurioje gyvena nepilnametis. Todėl nepilnamečio elgesys priklauso nuo jo noro bei gebėjimo suprasti ir įsisąmoninti bei vertinti įvairius reiškinius.
Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės klausimai yra aktualūs visose civilizuotose valstybėse, kaip bendrojo nusikalstamumo sudėtinis elementas, bei sudaro vieną svarbiausių socialinių teisinių problemų. Todėl klausimai liečiantys nepilnamečių teisių gynybą, jų baudžiamąją atsakomybę yra gausiai reguliuojami tarptautinėmis teisės normomis ir taip pat nacionalinio lygmens norminiais teisės aktais.
Pagrindinis tikslas šiame darbe atskleisti nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumų svarbą ir paskirtį keliais aspektais. Tai atskleisti (daugiau teoriniu aspektu) pabandysime analizuodami pagrindines sampratas, reglamentavimo klausimus, didesnę reikšmę turinčias LR Baudžiamojo kodekso nuostatas, liečiančias nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumus. Iš praktinės pusės šio darbo temą apžvelgsime per statistinių duomenų apžvalgą.
Rašant šį darbą daugiausiai aptarsime LR Baudžiamojo kodekso normas, remsimės R. Drakšo, parašiusio šia tema, bei LR BK komentaro autorių pagrindiniais teiginiais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-18
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis33.96 KB
Autoriusmiaugood
Viso autoriaus darbų23 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnameciu baudziamosios atsakomybes ypatumai teoriniai ir praktiniai aspektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą