Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinė atsakomybė už kitų asmenų padarytą žalą

Civilinė atsakomybė už kitų asmenų padarytą žalą

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Civilinė atsakomybė kaip vienas iš žalos kompensavimo būdų. Atsakomybė už kitų asmenų padarytą žalą. Samdančio darbuotojus asmens atsakomybė už žalą, atsiradusią dėl jo darbuotojų kaltės. Atsakomybė už daiktais, esančiais asmens žinioje, padarytą žalą. Atsakomybė už didesnio pavojaus šaltinio padarytą žalą. Atsakomybė už žalą, padarytą nepilnamečių iki 14 metų veiksmais. Atsakomybė už žalą, padarytą nepilnamečių nuo 14 iki 18 metų veiksmais. Atsakomybė už žalą, padarytą neveiksnių ar riboto veiksnumo asmenų veiksmais. Atsakomybė už žalą, padarytą fizinio asmens, negalinčio suprasti savo veiksmų reikšmės. Valstybės civilinė atsakomybė už žalą padarytą valstybės institucijų ir tarnautojų veiksmais (viešoji atsakomybė). Atsakomybė už žalą, padarytą dėl sveikatos sužalojimo arba gyvybės atėmimo. Advokatų civilinė atsakomybė. Gydytojų civilinė atsakomybė. Architektų ir statybos inžinierių civilinė atsakomybė. Laiduotojo atsakomybė. Auditorių ir buhalterių civilinė atsakomybė. Civilinė atsakomybė be kaltės. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos valstybei ir jos tautai, savo gyvenimą grindžiančiai demokratiniais teisės principais, svarbiausio dokumento – Lietuvos Respublikos Konstitucijos – 28 straipsnyje įtvirtinta kiekvieno piliečio teisė įgyvendinti savo teises ir naudotis laisvėmis, bet tai privaloma daryti laikantis valstybės įstatymų ir nepažeidžiant kito asmens teisių bei laisvių. Tačiau naivu būtų manyti, kad realiame gyvenime visi asmenys, įgyvendindami savo teises, siekdami sau naudos(materialios ar nematerialios), vienaip ar kitaip elgdamiesi įvairiose gyvenimo situacijose visuomet pagalvos, ar savo veiksmais nesusiaurina kito asmens teisių ir ar nepadaro žalos. Taip galėtų būti tik įdealiame gyvenime, nes neįmanoma, o daug dažniau ir nenorima apie tai susimąstyti. Todėl teisių pažeidimų neišvengiama. O tam, kad būtų apgintos pažeistos nukentėjusiųjų asmenų teisės, egzistuoja Civilinės atsakomybės institutas. Šio instituto svarbos neįmanoma nepabrėžti: jo dėka nukentėjusioji šalis sužino, kaip apginti savo pažeistas turtinio pobūdžio teises, o pažeidusioji tas teises šalis – kokios sankcijos laukia už žalingą kito asmens atžvilgiu veiką.
Civilinę atsakomybę labai plačiai nagrinėja V. Mikelėnas knygoje "Civilinės atsakomybės problemos: lyginamieji aspektai". Kaltę, kaip civilinės atsakomybės pagrindą komentuoja A. Norkūnas (straipsnis Jurisprudencijoje, 2002, t. 28(20); 112-118p.). Neturtinės žalos atlyginimo klausimus naujame Civiliniame Kodekse aptaria A. Rudzinskas (straipsnis Jurisprudencijoje, 2002, t. 28(20); 119-123p.).
Kursinio darbo tikslas – išsiaiškinti civilinės atsakomybės esmę, išskiriant ją iš kitų atsakomybės rūšių ir pabrėžiant jos ypatumus ir svarbą kiekvieno civilinių teisinių santykių subjekto gyvenimo atvejais, susijusiais būtent su turtinio pobūdžio teisių pažeidimais ir jų gynimu bei padarytos žalos atlyginimu . Apžvelgdami konkrečius teismų praktikos teisinius dokumentus, įsigilinsime į tam tikrus atvejus, kuriems sureguliuoti neužtenka vien tik Lietuvos respublikos civilinio kodekso normų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.77 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRegina Bertašienė
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiline atsakomybe uz kitu asmenu padaryta zala [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • Regina Bertašienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą