Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Didesnio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybę šalinančios aplinkybės

Didesnio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybę šalinančios aplinkybės

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Didesnio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybės pagrindai. Aplinkybių, šalinančių didesnio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybę, esmė. Nenugalima jėga, kaip didesnio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybę šalinanti aplinkybė. Nukentėjusiojo asmens tyčia ir neatsargumas – didesnio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybę šalinančios aplinkybės. Kitų asmenų neteisėtų veiksmų įtaka didesnio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybei. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos pagrindinis įstatymas – LR Konstitucija savo 30 straipsnyje tvirtina principinę nuostatą, kad asmeniui neteisėtais veiksmais padarytos materialinės bei moralinės žalos atlyginimą nustato įstatymas. Žalos atlyginimo institutas bei civilinė atsakomybė – tai labai svarbūs ir opūs klausimai šiandieninėje Lietuvoje.
Kaip žinia, civilinė atsakomybė, atsižvelgiant į tam tikrus ypatumus, gali būti įvairi, tai ir atsakomybė už žalą, atsiradusią dėl būtinojo reikalingumo, atsakomybė užkelių asmenų padarytą žalą, atsakomybė už asmens valdomų daiktų padarytą žalą, atsakomybė už nepilnamečių padarytą žalą ir kita. Viena iš tokių civilinės atsakomybės rūšių – tai didesnio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybė, pasižyminti savitais ypatumais bei tik jai būdingais bruožais. Svarbūs ne tik bet kokios atsakomybės atsiradimo pagrindai, bet taipogi ne mažiau reikšmingos ir sąlygos, šalinančios iškilusią atsakomybę. Taigi, šiame darbe kaip tik ir pakalbėsime apie tokias sąlygas, kurios šalina didesnio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybę. Toks bus šio rašto darbo tikslas.
Siekiant išsiaiškinti esminį šio darbo klausimą, darbui iškelsime tokius uždavinius:
1. Susipažinti su bendrosiomis civilinės atsakomybės kilimo sąlygomis bei jas sulyginti su didesnio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybės pagrindais;
2. Ne tik pateikti, bet ir smulkiau paanalizuoti atskiras didesnio pavojaus šaltinio atsakomybę šalinančias aplinkybes, susipažinti su jų turiniu bei esme.
Darbas parašytas remiantis civilinės teisės teorija bei jos lyginimu bei sąsaja su Lietuvos teisės aktais.


Pradedant kalbėti apie didesnio pavojaus šaltinio padarytą žalą ir jo valdytojo atsakomybės pagrindus, reikėtų susipažinti su civiline atsakomybe bei jos sąlygomis apskritai.
Civilinė atsakomybė plačiąja prasme – tai prievolė, kuomet viena šalis privalo atlyginti kitai šaliai žalą (nuostoliu), padarytus teisės pažeidimu ar sutartinių įsipareigojimų nevykdymu arba netinkamu vykdymu. Civilinė atsakomybė, kartu ir prievolė atlyginti padarytą žalą atsiranda tiek pažeidus civilinės teisės normas ar sutartinius įsipareigojimus, tiek ir kitų teisės šakų (pavyzdžiui, baudžiamosios ar administracinės) normas. Taigi, galima teigti, jog civilinės atsakomybės viena iš paskirčių – tai padarytos moralinės ar materialinės žalos atlyginimas. Tiek materialinė, tiek ir moralinė žala gali būti padaryta ir veikimu, ir neveikimu, tai yra aktyviais neteisėtais veiksmais arba neatlikimu tų veiksmų, kuriuos asmuo pagal įstatymą arba sutartinius įsipareigojimus privalo atlikti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-18
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.2 KB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų160 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Didesnio pavojaus saltinio valdytojo atsakomybe salinancios aplinkybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą