Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Bausmės vykdymo atidėjimas nepilnamečiams

Bausmės vykdymo atidėjimas nepilnamečiams

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įžanga. Bausmės vykdymo atidėjimo nepilnamečiui samprata, susiformavimas ir teisinė šio atidėjimo reikšmė Bausmės vykdymo atidėjimo nepilnamečiui taikymo sąlygos. Bausmės, kurių vykdymas gali būti atidėtas. Bausmės vykdymo atidėjimo taikymas priklausomai nuo kaltės formos ir bausmės trukmės. Bausmės vykdymo atidėjimo taikymas nepilnamečiui, jei tai ne pirmas jo nusikaltimas. Bausmės vykdymo atidėjimas atsižvelgiant į įmanomą bausmės tikslų pasiekimą be realaus bausmės atlikimo. Bausmės vykdymo atidėjimo terminas. Atidėjus bausmės vykdymą nepilnamečiui taikomos auklėjamojo poveikio priemonės. Įspėjimas. Žalos atlyginimas ar pašalinimas. Nemokami auklėjamojo pobūdžio darbai. Atidavimas tėvams ar kitiems asmenims, kurie rūpinasi vaikais, ugdyti ir prižiūrėti. Elgesio apribojimas. 1961 metų Baudžiamajame Kodekse numatyti įpareigojimai atidedant bausmės vykdymą. Atleidimas nuo bausmės atlikimo, bausmės vykdymo atidėjimo termino pratęsimas, atidėjimo panaikinimas. Atleidimas nuo bausmės. Bausmės vykdymo atidėjimo termino pratęsimas. Bausmės vykdymo atidėjimo nepilnamečiui panaikinimas. Išvados.

Ištrauka

Nors nuo 2000 m. kasmet už nusikalstamas veikas nuteisiamų nepilnamečių skaičius pastoviai mažėjo, 2005 m. kas šeštas nusikalstamą veiką padaręs asmuo buvo 14-17 metų nepilnametis – tai sudaro 4,1 tūkst. Iš šių nusikalstamų veikų, net 92 % buvo nusikaltimai. Nusikalsta maždaug 2 procentai visų 14-17 metų amžiaus vaikų. Laisvės atėmimu nubaudžiamų nusikaltusių nepilnamečių skaičius taip pat mažėjo – iš 2005 m. nuteistų 1424 nepilnamečių 805 buvo paskirta terminuoto laisvės atėmimo bausmė, o tai yra 202 mažiau atvejų, nei 2004 m. Daugiau nei pusei (405) šių nuteistųjų bausmės vykdymas buvo atidėtas ir jie liko laisvėje. Tačiau bausmės vykdymo atidėjimo atvejų taip pat sumažėjo daugiau nei tris kartus (2004 m. atidėtas 1233 bausmių vykdymas). Bausmės vykdymo atidėjimo institutas per Lietuvos nepriklausomybės metus keitėsi keletą kartų, svarbu žinoti kaip jis pasikeitė, kokioms sąlygoms esant, bausmės vykdymo atidėjimas taikomas, o kada ne. Ir nors pastaruoju metu bausmės vykdymo atidėjimo taikymas sumažėjęs, tačiau laisvės atėmimo bausmės skyrimas nepilnamečiams mažėja ne taip nepastebimai.
Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti, kaip keitėsi bausmės vykdymo atidėjimas nepilnamečiams asmenims, kokių sąlygų reikia, kad teismas galėtų nepilnamečiui paskirtos bausmės vykdymą atidėti, kokie įpareigojimai skiriami atidėjus bausmės vykdymą ir kada nuteistasis atleidžiamas nuo realaus bausmės vykdymo galutinai, o kada nepilnamečiui vis tik tenka atlikti bausmę. Atsakydama į šiuos klausimus lyginsiu baudžiamojo įstatymo redakcijas, pateiksiu pavyzdžių iš teismų praktikos bei šį klausimą liečiančių Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutarimų svarbiausias nuostatas.
Šiame darbe panaudoti istorinis (kaip institutas keitėsi), lyginamasis (kuo skiriasi nuo bausmės vykdymo atidėjimo suaugusiems), teleologinis (kodėl buvo pakeistos sąlygos bausmės vykdymo atidėjimui) bei sisteminis (kaip siejasi su kitais baudžiamojo įstatymo straipsniais ir normomis) tyrimo metodai.
Šiame darbe klausimai nagrinėjami remiantis Lietuvos Respublikos senuoju ir dabar galiojančiu Baudžiamaisiais kodeksais, kitais valstybės įstatymais, teismų praktika, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutarimais, Baudžiamojo kodekso bendrosios dalies komentaru, nusikalstamumo Lietuvoje oficialia statistika ir kitais baudžiamosios teisės šaltiniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-19
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26
Dydis45.51 KB
AutoriusElata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAnna Drakšienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bausmes vykdymo atidejimas nepilnameciams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Anna Drakšienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą