Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Bausmės vykdymo atidėjimas pagal Lietuvos Respublikos (LR) baudžiamąjį kodeksą ir jo taikymas teismų praktikoje

Bausmės vykdymo atidėjimas pagal Lietuvos Respublikos (LR) baudžiamąjį kodeksą ir jo taikymas teismų praktikoje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Bausmė ir jos paskirtis. Bausmės vykdymo atidėjimas. Praktinis bausmės vykdymo atidėjimo taikymas. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus teisės ir laisvės – esminės šiuolaikinės civilizacijos vertybės.
Pagrindinės žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės. Tai reiškia, kad žmogus gimdamas jas įgyja nepriklausomai kokiu mastu, skirtingais aktais valstybė juos įtvirtina. Tačiau žmogus turėdamas įvairias teises ir laisves, negali jomis piktnaudžiauti, t.y. naudotis jomis beatodairiškai, ignoruodamas socialinę aplinką ir joje įtvirtintas elgesio taisykles. Toks elgesys reikštu vieno prieš visus ir visų prieš vieną karą. Suprantama, kad asmuo darydamas neteisėtus veiksmus, paprastai veikia skatinamas egoistinių paskatų, todėl tam tikrų nusikaltusio asmens teisių ir laisvių suvaržymas gali turėti reikšmės užkertant kelią naujų nusikalstomų veikų padarymui. Dėl to baudžiamieji įstatymai nustatydami bausmių sistemą, turi paskirtį ne tik padaryti atitinkamą poveikį nuteistajam bei visuomenės interesų gynimą, taip pat vykdyti nusikalstomų veikų prevenciją.
Asmuo traukiamas baudžiamojon atsakomybėn už padarytą nusikalstamą veiką ir jam skiriama bausmė siekiant nubausti asmenį, pataisyti jį ir sukliudyti jam padaryti naujas nusikalstamas veikas. Tačiau, kalbant apie šiuos baudžiamosios teisės institutus, nereikėtų pamiršti tokių svarbių teisės principų kaip humaniškumas, teisingumas, bausmių ekonomijos bei bausmės individualizavimo. Reikia turėti omeny, kad pasiekti aukščiau minėtų tikslų, kartais galima atidedant bausmės vykdymą, arba atleidžiant nusikalstamą veiką padariusį asmenį nuo bausmės.
Kai kurių žmonių nuomone, kiekvienas nusikalstamą veiką padaręs asmuo privalo būti nubaustas, tačiau kai kuriais atvejais tai gali prieštarauti teisingumo principui, kuris, mūsų nuomone, yra svarbesnis šiuo atveju, nes kartais asmuo tiesiog dėl objektyvių priežasčių negali atlikti bausmės ( pvz., susirgęs sunkia nepagydoma liga), arba jo elgesys parodo, kad bausmei keliami tikslai jau yra pasiekti, t.y. asmuo jau pasitaisė, persiauklėjo.
Šio darbo tikslas - išnagrinėti tuos atvejus, kai asmeniui padariusiam nusikalstamą veiką yra taikomas bausmės vykdymo atidėjimas, ir kaip šis institutas yra taikomas teismų praktikoje.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti kas yra bausmė ir jos paskirtis.
2. Išanalizuoti bausmės vykdymo atidėjimą.
3. Panagrinėti bausmės vykdymo atidėjima teismų praktikoje.
Darbo atlikimo metodai – LR baudžiamojo kodekso straipsnių nagrinėjimas, teisinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-03
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis29.81 KB
AutoriusSveta
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Žemčiugovas
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bausmes vykdymo atidejimas pagal Lietuvos Respublikos (LR) baudziamaji kodeksa ir jo taikymas teismu praktikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • V. Žemčiugovas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą