Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumai ir prevencija

Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumai ir prevencija

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumai ir prevencija. Nepilnamečių nusikalstamumo bruožai. Baudžiamosios atsakomybės ypatumai. Prevencija. Išvados.

Ištrauka

XXI a. būdingi nuolatiniai sociokultūriniai, ekonominiai ir politiniai pokyčiai, vykstantys visuomenėje. Gyvenimo tempas spartėja nenuspėjamu greičiu, todėl žmonėms tenka greit prisitaikyti prie naujovių, sugebėti iš didelio informacijos kiekio atsirinkti tik tai, kas naudinga. Deja, tai pavyksta ne visiems.
Jaunimas, kaip viena aktyviausių visuomenės grupių, gana jautriai reaguoja į įvairius, joje vykstančius pokyčius, dažnai jam sunkiau prisitaikyti. Jauno žmogaus socializacija, vykstanti šeimoje, mokykloje bei aplinkoje, kurioje jis praleidžia nemažai laiko, įtakoja jo poelgius bei vertybines orientacijas, o taip pat ir nusikaltėlišką elgesį.
Nepilnamečių nusikalstamumas – sudedamoji visuomenės nusikalstamumo dalis, viena svarbiausių socialinių bei teisinių problemų. Jo lygis vertinamas kaip vienas iš visuomenės dorovinės sveikatos rodiklių.
Nepilnamečiai teisės pažeidėjai kelia nerimą, apie nepilnamečių problemas rašo ne tik kriminologai, psichologai, pedagogai, bet ir įtakingi visuomenės veikėjai, politikai, teisėsaugos pareigūnai. Šioms problemoms spręsti kuriamos valstybinės programos, išleidžiamos didelės pinigų sumos. Tai daroma ne vien tik dėl elementaraus supratimo, kad iš nepilnamečių teisės pažeidėjų gali išaugti pavojingas ir užkietėjęs nusikaltėlis. Visuomenės nariai puikiai supranta, kad nepilnamečių nusikaltimai yra aliarmas jiems patiems, signalas, sakantis, kad kažkas netvarkoje pačioje visuomenėje ir ją kontroliuojančiuose ir reprodukuojančiuose mechanizmuose – šeimoje, mokykloje ir kitose institucijose.
Todėl suprantama, kad nepilnamečių justicijos problema negali būti adresuojama vien teisėsaugai, nes tai visų pirma yra pačios visuomenės problema, kuri turi būti sprendžiama politinėmis, ekonominėmis ir socialinėmis priemonėmis ir tik paskui – baudžiamosiomis.
Nepilnamečių baudžiamąja atsakomybe bei prevencija domėjosi Sakalauskas G., Justickis V., kriminologai Minkovskis G., Čepas A., Bluvšteinas J., Ragauskas P. ir kt.
Taigi mano darbo tikslas - atskleisti nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumus bei prevenciją.
Uždaviniai:
1. Išryškinti nepilnamečių nusikalstamumo bruožus.
2. Aptarti nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumus.
3. Atskleisti prevencijos priemones. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-17
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.09 KB
AutoriusDonatas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnameciu baudziamosios atsakomybes ypatumai ir prevencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą