Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Konfliktai. Konfliktų sprendimo būdai (2)

Konfliktai. Konfliktų sprendimo būdai (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Konfliktų esmė, tipai ir priežastys. Konfliktai šeimoje. Konfliktai tarp darbdavio ir darbuotojo. Konfliktų sprendimas. Konfliktų sprendimo algoritmas. Konfliktų sprendimo priemonės. Vidinių konfliktų sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Sąvoka "konfliktas" gerai pažįstama visiems. Kasdieniniame gyvenime labai dažnai atsiduriame konfliktinėse situacijose, tai natūralu ir neišvengiama. Vidinis pasaulis, šeima, darbas – visur susiduriame su konfliktais. Net, iš pirmo žvilgsnio, laimingi ir gerai sutariantys žmonės konfliktuoja, ginčijasi. Visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad konfliktas – tai būtinai kažkas blogo. Tačiau iš tiesų konfliktai gali būti ir nenaudingi ir naudingi. Čia tiktų palyginimas su bakterijomis, kurios gali būti ir žalingos, sukeliančios ligas, ir naudingos, padedančios virškinti arba naikinančios pramonės atliekas. Konfliktas pats savaime ar konfliktas dėl ko nors nėra neigiama patirtis – jis gali būti ir pamokantis ir nepatogus. Svarbiausia, kaip ketiname reaguoti į konfliktą, nes būtent ta reakcija leidžia nustatyti , ar jo rezultatai bus teigiami ar neigiami. Daugelio supratimu, konfliktas – tai norų, nuomonių, tikslų nesutapimas. Taip, dalis tiesos, tokiame suvokime yra, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė. Egzistuoja netgi atskiras mokslas apie krizes, konfliktus, ginčus, bei jų racionalaus reguliavimo būdus – konfliktologija.
Plačiąja prasme konfliktas – tai prieštaravimų paūmėjimo kraštutinis atvejis. Konfliktu laikytina bendravimo sferos sandūra, kilusi dėl žmonių prieštaringų tikslų, elgesio, nuostatų pakeliui į savo tikslus. Konflikto kilimą lemia objektyvūs ir subjektyvūs faktai. Jis priklauso nuo išorės (aplinkos) konteksto, kuriame tarpsta ir vystosi. Konteksto dalis – socialinė psichologinė terpė (aplinka), o ne vien artimiausioji asmenybės aplinka. Konfliktai dažniausiai asocijuojasi su agresija, pykčiu, ginčais. Todėl vyrauja nuomonė, kad konfliktai yra nepageidaujami, jų reikia vengti. Tačiau tai pasenęs požiūris. Gyvenimas be konfliktų neįmanomas. Jų vengti, kovoti su jais nereikia. Konflikto misija – atkurti, normalizuoti, o, idealiausiu atveju – pagerinti situaciją ar pašlijusius santykius. Konfliktą būtina valdyti, spręsti konfliktines situacijas. Konfliktą reikia vertinti, kaip atsiradusią galimybę ar kilusią problemą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis28.07 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. Laura Ustinavičiūtė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai. Konfliktu sprendimo budai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. Laura Ustinavičiūtė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą