Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Grupės konfliktai. Konfliktų sprendimo būdai

Grupės konfliktai. Konfliktų sprendimo būdai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: Išanalizuoti grupių konfliktus ir jų sprendimo būdus. Konfliktų rūšys. Konfliktų stadijos. Konfliktų priežastys. Konfliktų pasekmės. Konfliktų valdymas. Derybos – svarbus konfliktų sprendimo būdas. Išvados.

Ištrauka

Konfliktai, įtampos, problemos yra neišvengiami kiekvienoje organizacijoje, šeimoje, grupėje ar komandoje. Žmonės yra skirtingi: jie turi skirtingus požiūrius įvairiais klausimais, savus problemų sprendimo būdus. Kad ir kaip būtų gaila, neįmanoma įsivaizduoti gyvenimo be konfliktų paprasčiausiai todėl, kad žmonės teikia pirmenybę savo reikalams ir interesams.
Kai kurių žmonių požiūriu, konfliktas yra blogas dalykas, kurio reikia vengti, stengtis jį slopinti. Tačiau jo vengti, slopinti ar kovoti su juo nereikia. Dabar vis labiau populiarėja požiūris, kad konfliktas yra natūralus visų grupių ir organizacijų reiškinys.
Konfliktai sukelia stiprius jausmus, tokius kaip kančia, bejėgiškumas, neviltis, nuoskauda. Kiekvienas iš šių jausmų naujai nušviečia konfliktą. Konfliktus būtina valdyti ir spręsti, vienas iš svarbių sprendimo būdu – derybos.
Darbo tikslas: Išanalizuoti grupių konfliktus ir jų sprendimo būdus
Uždaviniai:
atskleisti konflikto sąvokos sampratą ir konfliktų rūšis;
išnagrinėti konfliktų priežastis ir pasekmes;
aprašyti konfliktų valdymo būdus;
KONFLIKTAS – [lot. conflictus – susidūrinas] 1. priešingų interesų, požiūrių, siekių susidūrimas; kvirčas, ginčas; 2. psichologijoje: priešingų poreikių, pareigų, motyvų, kurie negali būti vienu metu realizuoti, susidūrimas. (Tarptautinių žodžių žodynas)
KONFLIKTAS (Psichologijos žodynas) – (angl. konflict) priešingų, nesuderinamų tendencijų susidūrimas, sukeliantis stiprius nemalonius išgyvenimus.
GRUPIŲ KONFLIKTAS – socialinių grupių, kurios siekia nesuderinamų tikslų ir praktiniais veiksmais trukdo viena kitai, susidūrimas.
GRUPĖ (angl. group) – žmonių bendrija, kurios narius sieja koks nors bendras požymis (bendra veikla, tarpusavio santykiai, bendri interesai, priklausymas tai pačiai organizacijai)
DERYBOS – tai bendravimo procesas, kurio metu partneriai, remdamiesi skirtingais tikslais bei pozicijomis, siekia rasti abi šalis patenkinanti sprendimą. (J. Kasiulis, V. Barvydienė, 2001)
Pagal konflikto subjektus, tai yra jo dalyvius, konfliktai skirstomi į:
1. Asmeninius konfliktus. Jie atsiranda asmenybės viduje susiduriant su įvairiais išorės poveikiais.
2. Tarpasmenybinius konfliktus. Tai – santykiai tarp dviejų ar daugiau grupės narių.
3. Asmenybės ir grupės konfliktus, atsirandančius dėl grupės spaudimo asmenybei ar samenybės priešgrupinės veiklos.
4. Tarpgrupinius konfliktus. Jie iškyla dėl įvairių prištaravimų tarp in- ir autgrupių. ((Aiškinant tarptautinius santykius, grupės skirstomos į ingrupes ir autgrupes (J. Rabis ir G. Vilkensas, 1969). Lietuviškai reikštų "sava grupė" ir "svetima grupė").
5. Socialinius konfliktus, kurie iškyla tarp asmenų ar grupių dėl bendrų visuomenės nuostatų ar veiksmų spaudimo (ekonominė krizė, svetimos kultūros invazija, religinė prievarta ir pan.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-20
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.34 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasEdita Vaišnoraitė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grupes konfliktai. Konfliktu sprendimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Edita Vaišnoraitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą