Išplėstinė paieška
 
 
 

Darbininko kelias

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Situacija. Įsidarbinimas ir atranka. Motyvacija ir karjera. Suirutė - darbininkų sąjūdžiai. Karjeros pabaiga – persikvalifikavimas. Atleidimas. Atsistatydinimas. Pensija. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Šiame darbe bus tiriamas darbuotojo ir darbdavio alternatyvų/galimybių modeliai, aptariami atskiri darbo tarpsniai (įdarbinimas, paaukštinimas, atleidimas ir etc.) viešojo /valstybinio ir privataus sektorių kontekstuose, taip pat lyginama kitų šalių analogija šiuo klausimu. Tyrimo struktūra susideda iš skirtingų vertinimo aspektų, kurie grindžiami teorinėmis bei praktinėmis žiniomis bei jų santykio analize . "Darbininko kelias" – tai skirtingi darbuotojo "nueiti" etapai, pradedant nuo įsidarbinimo ir baigiant karjeros pabaiga (suprasti, kaip vieno specifinio "darbo linija").
Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje 2006-2007 m. dirbo daugiau nei 1,2 mln. šalies gyventojų. O nuo 2000 metų iki šiol, iš visų dirbančiųjų, vidutiniškai net 69 arba šiek tiek daugiau nei milijonas žmonių priklausė privačiam sektoriuj, tuo tarpu valstybiniame, vos 31 . Toks akivaizdus dirbančiųjų skirtinguose sektoriuose kontrastas atsirado ne vien dėl sektorių specifinių skirtumų ar akivaizdžiai skirtingų atlygio proporcingumo nevienodumo (viešoji nuomonė- "privačiame sektoriuje mokama daugiau"), bet ir dėl skirtingos motyvacijos bei galimybių savarankiškai , t.y. savo atliekamo darbo našumu greičiau "kopti karjeros" laiptais ir savotiškai tokiu būdu, reguliuoti savo pajamų progresijos greitį .
Pasak W. F. Baber‘io, viešasis sektorius nuo privačiojo skiriasi bent dešimčia požymių (toliau, viešasis sektorius-v.s. privatus- p.s.), kurie neabejotinai įtakoja žmogaus pasirinkimą prieš renkantis darbą, tačiau tai nėra vieninteliai jį lemiantys kriterijai . Taipogi svarbi ir paties žmogaus motyvacija, suinteresuotumas bei galimybės rinktis darbo rinkoje. Privačiame sektoriuje reikšminga vadovo strategija ir galimybės personalo atžvilgiu, viešajame -personalo našumo ir kaštų santykis. Negalima teigti, kad tai tik vienam iš sektorių būdingi kriterijai, tačiau tai neabejotinai svarbūs vertinimo matai, kurie ir reguliuoja darbuotojų srautą- įeigą, cirkuliavimą (paaukštinimas, pažeminimas) išeigą. Akivaizdu viena, kad "viešo ir privataus sektoriaus santykis – neišvengiamas" ir darbo aspektais, nes net kasdieniame gyvenime neapseinama be v.s. ir p.s. susidūrimo įvairias klausimais. "Valstybė parduoda turtą, perka prekes ir paslaugas, nuomoja žemę, vykdo mainus" , atitinkamai, valstybė "nuomojasi" darbuotojus iš p.s. perka paslaugas, vyksta nuolatinis bendradarbiavimas, mainai ir etc. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-23
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis47.13 KB
Autoriusvaldas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Dumbliauskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbininko kelias [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Dumbliauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą