Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimas - žmogaus vertybė

Bendravimas - žmogaus vertybė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Bendravimo kultūra. Neverbalinis bendravimas. Verbalinis bendravimas. Kalbėjimas. Žmonių bendravimas tarpusavyje. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas – tai kasdienė kiekvienam iš mūsų įprastinė veikla, apimanti dviejų ar daugiau žmonių tarpusavio suvokimą, keitimąsi informacija, sąveiką, santykius.
Bendravimas kiekvienam žmogui yra labai individualus dalykas. Kiekvienas žmogus jį supranta savotiškai. Vieniems jis – pasidalinimas žiniomis, pokalbiai apie rūpinčius arba dominančius dalykus, kitiems - tai prisistatinėjimas vienas kitam. Yra tokių, kuriems bendravimas–tai labai subtili ir ypatinga sąveika, kuomet atsiskleidžiama nekasdienišku rakursu, parodomi savo jausmai ir priimami kito jausmai, išgyvenimai. Dar kiti mąsto, jog bendravimas tai ne kiekvienas kontaktas su kitu žmogumi, o tik toks, kuomet pasitikint kitu jam atsiveriama. Yra manančių, kad bendravimas – tai pasinėrimas į save patį, pokalbiai su savimi, savo vidinio gyvenimo analizavimas.
Iš tiesų yra labai daug įvairiausių bendravimo sampratų, jas visas net galima sugrupuoti į dvi kategorijas:
Bendravimas sutapatinamas su komunikavimu. JAV psichologai J. Wieman ir H. Giles bendravimą apibūdina kaip pasikeitimą pranešimais tarp dviejų ir daugiau dalyvių ketinant daryti įtaką ir naudojant suderintą simbolių sistemą;
Bendravimas suprantamas kaip tam tikros terpės susiklostimas, tam tikros ypatingos atmosferos susidarymas, kur susidaro galimybės asmenims atsiskleisti, suprasti vienas kitą, pažinti vienas kitą ir panašiai.
Bendravimas yra laukas, kuriame bręsta asmenybė, formuojamas jos dorovinis pasaulis, sukuriamos vertybinės orientacijos ir nuostatos. Jis turi teikti malonumą, poilsį ir naudą. Bendraujant labai svarbu gerbti pašnekovą, jo įsitikinimus, tolerantiškai žiūrėti į kai kuriuos jo trūkumus. Nėra žmonių be trūkumų, tačiau labai svarbu būti taktiškam, mandagiam, nuoširdžiam.
Kultūringas žmogus – ne prisitaikėlis, o principingas, jautrus, išmintingas žmogus, gebantis kilniai elgtis kiekvienoje konkrečioje situacijoje. Bendravimo kultūra mūsų gyvenime vaidina labai svarbų vaidmenį. Ji suartina žmones, harmonizuoja jų tarpusavio santykius, sukuria interesų pusiausvyrą ir darną, sutaurina ir išaukština žmogų.
Nors mes visi bendraujame vieni su kitais visą gyvenimą, tačiau daugelis iš mūsų neišsiugdome tinkamų bendravimo įgūdžių. Mes nebendraujame taip gerai, kaip galėtume. Mūsų draugystė, darbas, studijos nukenčia dėl to, kad dažnai suklumpame išreikšdami save ar netiksliai suvokdami kitus žmones, iš nežinojimo įskaudindami, įžeisdami vienas kitą. Išmokti bendrauti, geriau suvokti ir išreikšti save, išgirsti bei teisingai suprasti kitą žmogų galėtų padėti bendravimo žinios. Dalis bendravimo kartu yra ir vertybės: meilė, draugystė, ištikimybė, gerumas, kilnumas ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.04 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVaišnoraitė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas zmogaus vertybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Vaišnoraitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą