Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimo svarba žmogaus gyvenime

Bendravimo svarba žmogaus gyvenime

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Teorinė dalis. Įvadas. Pagrindiniai bendravimo elementai. Verbalinis ir neverbalinis bendravimas. Bendravimas ir jo būdai. Nesėkmingas bendravimas. Mokėjimas klausytis. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas – tai tarpusavio sąveika, sudėtingi, įvairiaspalviai žmonių kontaktai, oksiduojantys iš bendros veiklos poreikių. Jis apima keitimąsi informacija, bendros sąveikų strategijos parengimą, kito žmogaus suvokimą ir supratimą. Bendraujant vyksta žmonių sąveika: pasikeičiama mintimis, emocijomis, susipažįstama.
Bendravimas – tai procesas, kuriame reiškiasi sudėtingos patirties partneriai. Jie kuria santykius, tuo pačiu metu siųsdami ir gaudami pranešimus, kuriuos veikia fizinės ir psichologinės kliūtys. (R. Žukauskienė, 1998)
Žmonės negali tiesiogiai perduoti vieni kitiems savo psichikos turinio (minčių, svajonių, vaizdinių, emocijų) jie tai atlieka pasinaudodami įvairiais fiziniais materialiniais objektais (garsais, spalvomis, judesiais, daiktais ir kt.) visa tai vadinama bendravimu.
Tikslas: išsiaiškinti bendravimo svarbą žmogaus gyvenime.
Uždaviniai: 1. Sužinoti pagrindinius bendravimo elementus;
2. Išsiaiškinti kokios yra nesėkmės ir sėkmės bendravime;
3. Sužinoti ar žmogus moka klausytis kalbančiojo;
4. Sužinoti bendravimo svarbą žmogaus gyvenime.
Žodis - tai pirmas ir svarbiausias iš bendravimo elementų. Žodžiu išreiškiame jausmus, mintis. Tačiau labai svarbu sugebėti mintis reikšti tiksliai; lygiai taip pat reikšminga adekvačiai suvokti, kas buvo pasakyta, kitaip žodis gali virsti sugedusiu telefonu. Kalba, kaip žinome, susideda iš žodžių ir ne iš bet kokių, o tokių, kokius mes patys sugebame į savo kalbą įkomponuoti. Kalba privalo atspindėti mūsų norimas perkelti mintis, nes ne visada pašnekovas supras tai, ko nepasakėme. Kalba yra dinaminis procesas, nes galite būti nusiteikę kalbėti vienaip, tačiau besikalbant jūsų psichologinė pusė kinta. Kalbant galima būti laimingam, energingam, liūdnam ar depresyviam arba atvirkščiai, ir tai darys poveikį tolesniam bendravimui. Bendravimo metu kinta ir fizinė būsena. Skirtingai kalbės alkanas, pavargęs, sergantis ar sotus, pailsėjęs ir sveikas žmogus. Todėl, rengiantis rimtam pokalbiui, tenka įvertinti nuotaiką bei sveikatos stovį, nes nuo to taip pat priklausys bendravimo efektyvumas.
Rankos – sunertos už nugaros ar kišenėse gali simbolizuoti jaučiamą, bet kol kas nedrįstamą parodyti agresiją. Rankos – pagrindinis gynybos ir puolimo įrankis. Net kai nesąmoningai žmogus kažkam jaučia agresiją, baimę, padidėja jo rankų raumenų tonusas. Padidėja žmogaus įtampa ir jis nenorėdamas to parodyti nevalingai slepia rankas. Pavyzdžiui motina bara dukrą už neparuoštas pamokas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-15
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis16.97 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo svarba zmogaus gyvenime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą