Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Sėkmingo bendravimo kalbos ypatybės

Sėkmingo bendravimo kalbos ypatybės

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įžanga. Bendravimo funkcijos. Bendravimo procesas. Suvokimas. Užkodavimas. Persiuntimas. Iššifravimas. Triukšmas. Verbalinės bendravimo formos. Žodinis bendravimas. Bendravimas raštu. Neverbalinės bendravimo formos. Kiti bendravimo aspektai. Bendravimo problemos. Kalbos apribojimai. Kalbėjimo ir klausymo įgūdžiai. Laiko pasirinkimas ir punktualumas. Žodžių žaismas. Asmenybė ir suvokimas. Perkrovimas. Penkios klausymosi ir kalbėjimosi taisyklės. 1 taisyklė: atkakliai laikykitės emocinio vientisumo. 2 taisyklė: venk vienpusio bendravimo. 3 taisyklė: atraskite motyvą. 4 taisyklė: patikrinkit vienas kitą. 5 taisyklė: būkite aktyviais klausytojais. Išvada.

Ištrauka

Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė.Ką tik gimusiam kūdikiui reikia ne tik maisto, šilumos, bet ir aplinkinių dėmesio bei meilės.Sėkmingas bendravimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis, teigiamų emocijų šaltinis.Gebėjimas bendrauti, didele dalimi lemia sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių. Dažnai jis vertinamas ne mažiau nei dalykinės žinios ir profesiniai įgūdžiai. Pedagogams, prekybininkams, gydytojams bendravimas yra tarsi "darbo įrankis", kurį naudodami jie daro poveikį auklėtiniams, įgyja klientų pasitikėjimą ir kt. Komandos darbo sėkmė taip pat priklauso nuo jos narių tarpusavio bendravimo.Visa tai skatina psichologus tirti bendravimo dėsningumus, ir vis daugiau žmonių jais domėtis.
William G. Scott ir Terence Mitchell išskyrė 4 pačias svarbiausias bendravimo funkcijas, pasireiškiančias organizacijos viduje: emocionaliąją, motyvacijos, informacijos ir kontrolės.
Emocionalioji funkcija
Žmonės turi emocijas, kurias išreiškia bendraujant. Emocionalioji funkcija ir yra orientuota į žmogaus jausmus. Pasitenkinimas, nepasitenkinimas, laimė ir pyktis, ir dar visa eilė emocijų pasireiškia bendraujant.
Motyvacijos funkcija.
Motyvacija - tai tam tikro elgesio, veiksmų, tikslingos veiklos skatinimas, kurią sukelia įvairūs motyvai.
Motyvacijos esmė - "daryk tai, ką nori daryti". Vadovai organizacijoje vadovauja, t. y. sprendžia, kaip elgtis su žmonėmis. Pagrindinė vadovo pareiga yra bendrauti su tarnautojais prieinamu būdu, palaikyti efektyvų bendravimą.
Informacijos funkcija
Sprendimo priėmimas ir bendravimas (grandininės funkcijos) priklauso nuo suteiktos informacijos. Pagrindinis šios funkcijos tikslas - vadovą aprūpinti informacija, kuri reikalinga sprendimo priėmimui. Kontrolės funkcija. Kontroliniai pranešimai, politika, planai ir kt. kontroliuoja organizacijos nario elgesį.
Bendravimo procesas užsimezga tada, kada siuntėjas jaučia, kad asmuo, grupė ar organizacija pasiruošusi bendrauti su gavėju. Siunčiamas pranešimas privalo būti užkoduotas, kad gavėjas žinią atpažintų. Pranešimas gali būti perduodamas verbaliniu (žodiniu) ir neverbaliniu (nežodiniu) būdu. Pranešimai gali būti perduodami asmeniškai, raštiškai, memorandumu, per televiziją ir kitais būdais. Informacija gaunama per šiuos pojūčius: klausos, regėjimo, lytėjimo, uoslės, skonio. Gavėjas privalo iššifruoti gautą pranešimą. Bendraujant veikia grįžtamasis ryšys. Šis ryšys užtikrina efektyvų bendravimą. Grįžtamasis ryšys siejasi su gavėjo išsiųstu pranešimu siuntėjui, pasibaigus bendravimo procesui. Yra išskirti 5 bendravimo etapai (žingsniai). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis19.34 KB
Autoriusrimas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasRimkuvienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sekmingo bendravimo kalbos ypatybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Rimkuvienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą