Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Sėkmingo bendravimo rodikliai

Sėkmingo bendravimo rodikliai

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įžanga. Kas yra bendravimas. Sėkmingo bendravimo samprata. Ar galime išmokti sėkmingiau bendrauti. Bendravimo orientacijos. Išvados.

Ištrauka

Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė. Ką tik gimusiam kūdikiui jau reikia ne tik maisto, šilumos, bet ir dėmesio bei meilės. Sėkmingas bendravimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis, teigiamų emocijų šaltinis. Gebėjimas bendrauti žymia dalimi lemia sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių.
Atsakyti į klausimą kas yra bendravimas, galima paprastai: tai kiekvienam iš mūsų įprasta, kasdieninė veikla. Norime ar nenorime, mokame ar nemokame, mes nuo pat ryto iki vakaro su kuo nors bendraujame. Vaikai bendrauja su tėvais, studentai su dėstytojais, įstaigų darbuotojai su savo vadovais, bendradarbiais, klientais. Netgi tada, kai šalia nieko nėra, mes imame bendrauti su savimi.
Bendravimas yra daugialypis reiškinys. Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę, ir susirašinėjimą elektroniniu paštu, ir aktoriaus pasirodymą publikai. Visų pirma galima skirti bendravimą: su savimi, ir su kitais. Bendraudami žmonės daro vieni kitiems tam tikrą įtaką: keičia jausmus, požiūrius ir elgesį.
Sėkmingas bendravimas – labai dažnai sutinkamas, tačiau menkai apibrėžta jo sąvoka.
Visi asmenybės bruožai ir charakterio ypatybės, apie kurias mes kalbame, vienaip ar kitaip yra susiję su žmonių santykiais, jų tarpusavio bendravimu. Pavyzdžiui paimkime vieną ypatybę – gerumą. Ar įmanoma įsivaizduoti šį charakterio bruožą atskirai nuo žmonių santykių, nuo jų bendravimo? Žinoma, ne! Juk žmogaus gerumas ir yra ne kas kita, kaip tam tikro požiūrio į kitus pasireiškimas žmogaus veiksmuose ir poelgiuose. Gerumas – mums padeda sėkmingai bendrauti.
Visada galiojančią sėkmės formulę vargu ar pavyks sukurti. Tačiau pagrindiniai bendravimo tikslai yra keistis informacija, gauti galimybę pamatyti save ,,kitų akimis" ir tenkinti socialinius poreikius. Taigi sėkmingu galima laikyti tokį bendravimą, kuris leidžia pasiekti šiuos tikslus.
Turėdami tikslą keistis informacija, labiausiai esame suinteresuoti jos tikslumu. Mums svarbu, kad tą informaciją, kuri mus domina, gautume tikslią, neiškraipytą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-22
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis8.88 KB
AutoriusIndra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sekmingo bendravimo rodikliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą