Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Utenos apskrities visų ūkių žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė

Utenos apskrities visų ūkių žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Statistiniai duomenų apie žieminius kvietrugius šaltiniai ir analizės būdai. Statistiniai duomenų šaltiniai. Utenos apskrities žieminių kvietrugių statistinės analizės būdai. Žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė analizė. Žieminių kvietrugių plotų statistinė analizė. Žieminių kvietrugių derliaus statistinė analizė. Žieminių kvietrugių derlingumo statistinė analizė. Žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvos. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Statistinė analizė yra statistinių tyrimų baigiamoji stadija. Jos metu tiriami socialinių, ekonominių reiškinių vystymosi dėsningumai, ryšiai, struktūra, tendencijos ir atliekamas prognozavimas. Statistinė analizė užbaigiama gautų rezultatų interpretacija, teorinių ir praktinių išvadų, bei pasiūlymų formulavimu.
Todėl šio kursinio darbo tikslas – remiantis teoriniais, internetiniais, statistiniais duomenimis bei kitais šaltiniais išanalizuoti Utenos apskrities visų ūkių žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo statistinę apskaitą ir analizę. Tai įvertinti ir pateikti pasiūlymus. Šiame darbe nagrinėjamas objektas - bus Utenos apskritis, o tiriamasis dalykas – žieminiais kvietrugiai.
Be to, išnagrinėsiu visuose ūkiuose auginamų žieminių kvietrugių statistinės apskaitos tvarką, išanalizuosiu 2002-2004 metų Utenos apskrities ( Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Utenos, Visagino ir Zarasų rajonų) visų ūkių žieminių kvietrugių plotus, derlių ir derlingumą bei apskaičiuosiu analizuotų rodiklių perspektyvas, remdamasi 2000-2004 metų duomenimis.
Statistinė pasėlių plotų, derliaus ir derlingumo analizė yra labai svarbi norint vystyti, plėtoti šalyje žemės ūkį. Ji leidžia nuspėti plotų, derliaus ir derlingumo pokyčius ateinančiuose laikotarpiuose bei įgalina imtis tam tikrų šių rodiklių gerinimo priemonių.
Tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai:
• Surinkti pradinę informaciją apie Utenos apskrityje auginamus žieminius kvietrugius;
• Apžvelgti statistinių duomenų apie žieminius kvietrugius šaltinius ir analizės būdus;
• Išanalizuoti Utenos apskrities žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo statistinę analizę;
• Nagrinėti pasėlių plotų, derliaus ir derlingumo dinamiką;
• Analizuoti veiksnius, lemiančius derliaus ir derlingumo kitimą;
• Pateikti žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvas;
• Pateikti apibendrinančias išvadas ir pasiūlymus.
Šiame kursiniame darbe naudojami tokie metodai: absoliutinis pokytis, absoliutinio pokyčio vidurkis, kitimo tempas, kitimo tempo vidurkis, pokyčio tempas ir jo vidurkis, taip pat pokyčio tempo vieno procento reikšmė. Dinamikos eilutės bus išlygintos mažiausiųjų kvadratų metodu, savo darbe naudosiu tiesės lygtį. Taip pat bus skaičiuojama aproksimacijos paklaida. Be to bus vaizduojamas grafinis tyrimo būdas.
Žieminiai kvietrugiai pagal amino rūgščių santykį grūduose labiau tinka gyvuliams šerti, tačiau jų miltai vartojami konditerijoje, alaus, spirito ir krakmolo pramonėje.
Javai Lietuvoje - viena svarbiausių žemės ūkio kultūrų. Žieminiai kvietrugiai plinta, tačiau šių javų auginama dar nedaug – visų pasėlių struktūroje jie sudaro tik 1,1-1,4 %. Visuose Lietuvos ūkiuose užauginama po 2,02-3,60 t/ha. Toks mažas derlius yra dėl agrotechnikos reikalavimų nesilaikymo ir nepakankamos augalų apsaugos nuo ligų, neišimtis ir Utenos apskritis.

Norint apibūdinti nagrinėjamus reiškinius, būtina turėti apie juos duomenų, žinių, informacijos. Šis duomenų rinkimas statistikoje vadinamas stebėjimu. Statistinis stebėjimas - tai statistiniais metodais masinių skaitmeninių duomenų surinkimas, pagal iš anksto sudarytą planą ir programą.
Šiam darbui atlikti buvo renkama įvairi literatūra, tai mokymo priemonės – vadovėliai, periodinė spauda, konferencijų medžiaga ir jų analizė, statistiniai leidiniai bei internetiniai puslapiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-12
DalykasEkonominės statistikos referatas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis99.04 KB
Autoriusandrius
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Utenos apskrities visu ukiu zieminiu kvietrugiu plotu derliaus ir derlingumo statistine apskaita ir analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą