Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Vilniaus apskrities žemės ūkio bendrovių vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė

Vilniaus apskrities žemės ūkio bendrovių vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Statistiniai duomenų apie vasarinius kviečius šaltiniai ir analizės būdai. Statistiniai duomenų šaltiniai. Statistinių duomenų tyrimo būdai. Vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė analizė. Vasarinių kviečių plotų statistinė analizė. Vasarinių kviečių derliaus statistinė analizė. Vasarinių kviečių derlingumo statistinė analizė. Vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvos. Išvados. Priedai (4).

Ištrauka

Kaimas ir žemės ūkis šimtmečių kaitoje Lietuvoje buvo ir šiandien yra pirmapradis kultūros šaltinis ir jos išraiška. Tačiau istorija ir geopolitinė padėtis lėmė, kad Lietuvos žemės ūkis negalėjo nuosekliai ir stabiliai plėtotis. Buvę pasiekimai tarpukario metais buvo sugriauti karo ir pokario kolektyvizacijos. Atkūrus Nepriklausomybę, žemės ūkio sektorius labai nukentėjo dėl padarytų klaidų pradedant žemės reformą bei politizuojant daugelį sprendimų, menkai atsižvelgiant į ekonomikos dėsnius. Dėl to buvo prarasta nemažai intelektualinių ir materialinių vertybių, sukauptų pastaraisiais dešimtmečiais. Tai pablogino bendrą kaimo socialinę padėtį.
Daugiau nei pusę Lietuvos teritorijos (3,5 mln. hektarų) sudaro dirbama žemė. Lietuvos kaime gyvena daugiau nei trečdalis šalies gyventojų, o 24 proc. (per 300 tūkstančių žmonių) užimti žemės ūkio veikla. Perdirbamoje žemės ūkio produktų pramonėje dirba 40 tūkst. žmonių. Tuo tarpu Europos Sąjungos šalyse gyvena kaime ir užsiima žemės ūkio veikla vidutiniškai tik apie 5 - 7 proc. šalies gyventojų.
Lietuvos žemės ūkis atlieka labai svarbią ekonominę, socialinę, gamtosauginę bei etnokultūrinę funkciją. Lietuvos žemės ūkis pajėgus aprūpinti šalies gyventojus visais svarbiausiais maisto produktais ir turi potencialių galimybių dalį jų eksportuoti.
Šiame darbe nagrinėjama Vilniaus apskrities žemės ūkio bendrovių vasarinių kviečių plotai, derlius ir derlingumas 1999 - 2003 metais.
Civilizacijos istorija visada glaudžiai siejosi su javų auginimu - vidutinio klimato juostoje daugiausia kviečių ir miežių. Iš javų pirmieji pradėti auginti kviečiai. Seniausios autentiškos jų grūdų liekanos yra iš VII tūkstantmečio prieš mūsų erą; jų rasta buvusioje Tigro ir Eufrato upių slėnio gyvenvietėse. Auginami dviejų tipų kviečiai: žieminiai ir vasariniai. Pirmuosius sėja rudenį tose šalyse, kur žiemos palyginti švelnios. Vasariniai kviečiai auginami ten, kur žiemos šaltos ir žieminėms kviečių veislėms gali pakenkti. Vasariniai sėjami vos išėjus iš dirvos pašalui, pjaunami antrojoje vasaros pusėje, kartu su žieminiais. Žieminiai kviečiai derlingesni už vasarinius , tačiau prastesni jų miltai.
Pagrindiniai vasarinių kviečių pasėlių ploto, derliaus ir derlingumo statistikai keliami uždaviniai yra šie:
nustatyti pasėlių dydį, jų struktūrą ir dinamiką, tirti šiuos rodiklius teritoriniu aspektu;
nustatyti pasėlių plotų pasiskirstymą pagal žemės ūkio subjektus, t.y., kiek kokių augalų augina kiekvienas ūkininkas, kiekviena bendrovė, o taip pat kiek augina visi bendrai;
rinkti ir sisteminti duomenis apie atskirų žemės ūkio augalų derlių ir derlingumą;
nagrinėti derliaus ir derlingumo dinamiką;
analizuoti veiksnius, lemiančius derliaus ir derlingumo kitimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-15
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis118.13 KB
Autoriuszilute
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. V.Čiulevičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word kvieciu plotu derliaus ir derlingumo statistine apskaita ir analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. dr. V.Čiulevičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą