Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Šiaulių apskrities visų ūkių žieminių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė

Šiaulių apskrities visų ūkių žieminių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Statistiniai duomenų apie žieminius kviečius šaltiniai ir analizės būdai. Statistiniai duomenų apie žieminius kviečius plotus, derlių ir derlingumą šaltiniai. Žieminių kviečių statistinės analizės metodai ir būdai. Žieminių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė analizė. Žieminių kviečių plotų statistinė analizė. Žieminių kviečių derlingumo statistinė analizė. Žieminių kviečių derliaus statistinė analizė. Žieminių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Išsamiausi duomenys apie žemės ūkio augalų pasėlius surenkami visuotinių žemės ūkio surašymų metu, kada tuo pačiu laiko momentu iš visų žemės ūkio subjektų pagal bendrą programą surenkami pasėlius apibudinantys duomenys.
"2003-ųjų metų visuotinis žemės ūkio surašymas buvo antrasis Lietuvos istorijoje. Pirmasis vyko 1930-aisiais metais. Surašymas buvo atliekamas pagal Jungtinių Tautų rekomendacijas ir tapo pasaulinio žemės ūkio surašymo dalimi. Žemės ūkio surašymas padeda gauti išsamią informaciją apie esamą žemės ūkio padėtį. Visa informacija pateikiama surašymo lape, kurį pildo surašinėtojai. Ūkiai atitinkantys ūkininko ūkio įstatyme nustatytą ūkininko sąvoką surašomi surašymo lapuose, o smulkūs ūkiai mažesni negu vieno hektaro įrašyti į ūkių apskaitos sąrašą. Surašymo lape reikia nurodyti žemės naudotojo (savininko) ir ūkio adresus (dažnai jie skiriasi), žemę ir jos paskirstymą naudmenomis, atskirų augalų ir bendrą pasėlių plotą, gyvulių skaičių, žemės ūkio poreikiams naudojamus pastatus (karvides, veršides, kiaulides, saugyklas ir pan.), techniką (traktorių, plūgų, kultivatorių ir kt. skaičių), trąšas. Surašymo lapus teritorinėse statistikos įstaigose tikrina instruktoriai ir surašymo skyrių vedėjai. Surašymo lapai kompiuterizuotai apdorojami. Galutinį duomenų apdorojimą atlieka, suvestinę informaciją rengia ir skelbia Statistikos departamentas(12)."
Tarp surašymų vykdoma einamoji pasėlių apskaita, duomenys iš žemės ūkio bendrovių apie pasėlių plotus renkami ištisiniu būdu,o apie tų plotų derlių derinant ištisinį ir atrankinį būdus.
Apskaitant žemės ūkio augalų pasėlių plotus, derlių ir derlingumą žemės ūkio bendrovės ir įmonės, ūkininkai ir kiti gyventojai naudoja atitinkamas Statistikos departamento patvirtintas ataskaitų formas, kurias užpildę pateikia teritorinėms statistikos įstaigoms.
Žemės ūkio bendrovės ir kitos įmonės pildo einamąsias ir metines pasėlių plotų ataskaitas. Pradėjus vasarinių augalų sėją Statistikos departamento nurodytomis datomis didėjančiais skaičiais nuo sėjos pradžios pildo Vasarinių augalų sėjos ataskaitą ŽŪ – 03. Ataskaitoje surašomi vasarinių augalų plotai iš viso ir detalizuoti pagal augalų grupes, pogrupius, augalus, nurodomos praėjusiųjų metų sėjos žuvusių žiemkenčių plotas, bei numatytas apsėti vasariniais javais plotas. Derliaus dorojimo metu žemės ūkio bendrovės pildo skubią Derliaus nuėmimo ataskaitą ŽŪ – 07. Joje didėjančiais skaičiais du kartus statistikos įstaigų nurodymu pateikiami duomenys apie patikslintą pasėlių plotą (užaugusio derliaus plotą), o taip pat apie nuimtą plotą ir gautą derlių pagal augalus, jų grupes ir pogrupius. Šioje ataskaitoje įvertinami per vasarą įvykę pasėlių dydžio ir jų paskirties pokyčiai. Baigus vasarinių javų sėją žemės ūkio bendrovės pildo Sėjos ataskaitą ŽŪ – 04. Šioje ataskaitoje surašomi visi einamųjų metų pavasarį apsėti ir apsodinti plotai pagal žemės ūkio augalus. Rudenį iki lapkričio 15 dienos žemės ūkio bendrovės pateikia Žemės ūkio augalų derliaus ataskaitą ŽŪ – 29. Joje surašomi visi einamųjų metų sėjos vasariniai augalai pagal jų rūšis, praėjusių metų sėjos žieminiai pagal jų rūšis, penkių ir mažiau metų sėjos daugiametės žolės. Nurodomi užaugę plotai, nuimti plotai ir gautas derlius. Ataskaitoje taip pat pateikiami duomenys apie einamųjų metų sėjos žieminių augalų plotus, tai yra kiek iš viso rudenį apsėta žieminių, o iš jų rugių, kviečių, kvietrugių, miežių ir rapso. Tai pagrindinė žemės ūkio bendrovių augalininkystės statistinė ataskaita.
Žemės ūkio bendrovių derliaus apskaita yra išsamesnė už pasėlių plotų, nes renkami išankstiniai ir galutiniai duomenys. Išankstiniai duomenys renkami pildant Derliaus nuėmimo ataskaitą ŽŪ – 07. Joje įrašomi nuimti plotai ir gautas derlius pagal augalų rūšis. Grudų ir žolių sėklų derlius šioje ataskaitoje nurodomas pradiniu svoriu. Galutiniai duomenys apie žemės ūkio bendrovėse augintą derlių pateikiami Žemės ūkio augalų derliaus ataskaitoje ŽŪ – 29. Joje surašomi galutiniai duomenys apie nuimtus plotus, gautą derlių pradiniu svoriu ir svoriu po išvalymo, bei džiovinimo pagal žemės ūkio augalus. Dalis informacijos apie žemės ūkio bendrovių augalų derlių ir išlaidas jam išauginti pateikiami Žemės Ūkio Ministerijos patvirtintose statistinėse ataskaitose: Žemės ūkio bendrovės augalininkystės produkcijos ir gyvulininkystės ataskaita 5 - ŽŪ ; Žemės ūkio bendrovės žemės ūkio produktų pardavimo ataskaita 4 – ŽŪ, joje įrašomi parduoti produkcijos kiekiai, pardavimo pajamos ir produkcijos savikaina; Žemės ūkio bendrovės žemės ūkio produkcijos kaitos ataskaita 7 – ŽŪ, joje parodomas produkcijos kiekis metų pradžioje, kiek išauginta, pirkta, parduota ir metų pabaigoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-13
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis100.82 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. V Čiulevičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siauliu apskrities visu ukiu zieminiu kvieciu plotu derliaus ir derlingumo statistine apskaita ir analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. V Čiulevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą