Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Statistiniai duomenų apie vasarinių javų augalus šaltiniai ir analizės būdai

Statistiniai duomenų apie vasarinių javų augalus šaltiniai ir analizės būdai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152
Aprašymas

Įvadas. Statistiniai duomenų apie vasarinių javų augalus šaltiniai ir analizės būdai. Statistiniai duomenų apie vasarinių javų plotus, derlių ir derlingumą šaltiniai. Vasarinių javų statistinės analizės metodai ir būdai. Vasarinių javų plotų, derliaus ir derlingumo statistinė analizė. Vasarinių javų plotų statistinė analizė. Vasarinių javų derlingumo statistinė analizė. Vasarinių javų derliaus statistinė analizė. Vasarinių javų plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvos. Išvados. Priedai (13).

Ištrauka

Mums lietuviams žemės ūkis buvo, yra ir bus pagrindinė ūkio šaka, nes beveik visas žaliavas maisto pramonė gauna iš augalų. Javai lietuviams viena svarbiausių žemės ūkio kultūrų. Seniau juos žmogus daugiausia naudojo maistui- kruopoms, miltams, dabar jais šeriami gyvuliai, nors taip pat jie naudojami ir maistui: iš jų verdama košė, kisielius, daromi dribsniai. Vadovaujantis mokslinio tyrimo įstaigų atliktais tyrimais, nustatyta, kad auginant įvairius javus vienodomis sąlygomis, vasarinių javų derlius būna didžiausias.
Vasariniai javai tarp grūdinių kultūrų užima 45 % iš jų: kviečiai - 25 %, miežiai - 64 %, avižos - 6 %, kvietrugiai - 3 %, Ankštiniai javai - 1,5 % bendro pasėlių ploto. . 70 % grūdų derliaus skiriama pašarui - tai puikus koncentruotasis pašaras kiaulėms, galvijams, paukščiams ir kitiems gyvuliams. Ypač reikalingi miežiai šeriant kiaules bekonui. Kilograme miežių yra 90 g. virškinamųjų proteinų ir 1,33 pašarinio vieneto. 16 % vasarinių miežių suvartojama maistui, likusi dalis - sėklai, alui, spiritui bei valstybės atsargoms sudaryti. Vystantis šalies alaus pramonei , didėja salyklinių miežių poreikis. Jų užauginame daug, tačiau ne visi grūdai salyklui tinka. Miežių grūdų kokybė labiausiai priklauso nuo klimato, dirvožemio sąlygų, auginimo technologijos ir veislės.
Dabartinės lietuviškos veislės geriau prisitaikę prie vietinių klimatinių sąlygų, atsparesnės Lietuvoje paplitusioms ligoms ir kenkėjams, o produktyvumu ir derliaus kokybe nenusileidžia užsienietiškoms veislėms, kurios jau, beje, baigia išstumti lietuviškąsias. Šiuo metu Lietuvoje įregistruotos ir laikomos geriausios šios vasarinių miežių veislės: "Auksiniai-3", "Ūla", "Aidas", "Aura", "Alsa" ir "Luokė", o vasarinių kviečių populiariausios šios veislės - ,,Baldus", ,,Munk", ,,Hena", "Henika", "Nandu" ir Baldus" ir avižų - ,,Cwal", ,,Flamingosprofi", "Jaugila" ir "Avena".
Vadovaujantis mokslinio tyrimo įstaigų atliktais tyrimais, nustatyta, kad auginant įvairius javus vienodomis sąlygomis, miežių derlius būna didžiausias.
Mano tema apima visus vasarinius javus, bet aš detaliau tirsiu ir analizuosiu vasarinius miežius, kviečius ir avižas, nes Šiaulių apskrities žemės ūkio bendrovės ir įmonės jų augina daugiausia.
Šio mano darbo tikslas – išsiaiškinti vasarinių javų statistinės informacijos rinkimo tvarką; išanalizuoti Šiaulių apskrities žemės ūkio bendrovių ir įmonių vasarinių javų pasėlių plotą, derlių bei derlingumą, o atlikus reikiamus skaičiavimus numatyti prognozes dviems metams į priekį.
Tyrimo objektas – vasarinių javų auginamų Šiaulių apskrities žemės ūkio bendrovėse ir įmonėse plotas, derlius, derlingumas ir jų analizė, o statistinė analizė apima Šiaulių apskrities žemės ūkio bendroves ir įmones.
Visus tyrimus atlikau naudojant 1999 – 2003 metų duomenis. Ploto, derliaus ir derlingumo statistines analizes taip pat atlikau su penkerių metų duomenimis, kad skaičiavimai būtų tikslesni.
Metodai - analitinis, grafinis, loginis ir statistinis.
Duomenims apibendrinti naudojau statistines lenteles ir stulpelines diagramas.
Kursinis darbas yra paruoštas panaudojus Statistikos Departamento leidinius, statistinę bei periodinę literatūrą, ir interneto svetaines. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-24
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis50 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis201.05 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Statistiniai duomenu apie vasariniu javu augalus saltiniai ir analizes budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 50 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą