Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Šiaulių apskrities vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė analizė

Šiaulių apskrities vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Statistinių duomenų apie vasarinius kviečius šaltiniai ir analizės būdai. Statistinių duomenų apie vasarinius kviečius šaltiniai. Statistinių duomenų apie vasarinius kviečius analizės būdai. Pasėlių plotų analizės būdai. Pasėlių derliaus ir derlingumo analizės būdai. Vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė analizė. Vasarinių kviečių plotų statistinė analizė. Vasarinių kviečių derliaus statistinė analizė. Vasarinių kviečių derlingumo statistinė analizė. Vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvos. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (7).

Ištrauka

Vasariniai kviečiai, greta žieminių, vaidina didelį vaidmenį liaudies ūkyje. Tai yra viena vertingiausių duoninių kultūrų. Vasarinių kviečių grūduose gausu maistinių, lengvai virškinamųjų medžiagų. Iš vasarinių kviečių gaunami geros kokybės miltai duonai, makaronams ir konditerijos gaminiams, o taip pat kruopos.
Vasarinių kviečių sėlenos bei kitos atliekos plačiai naudojamos kaip vertingas gyvulių pašaras. Vasarinių kviečių šiaudai kaip pašaras yra maistingesnis už žieminių kviečių šiaudus ir beveik prilygsta miežių ir avižų šiaudams.
Vasariniai kviečiai iš visų vasarojaus varpinių kultūrų yra reikliausi dirvožemio ir kitų auginimo sąlygų atžvilgiu. Vasariniai kviečiai turi silpną šaknų sistemą. Šaknys nepasiekia gilesnių dirvos sluoksnių. Maisto medžiagas kviečiai ima iš viršutinio žemės sluoksnio. Todėl dirva jiems turi būti gerai išdirbta ir gausiai įtrešta.
Vasariniai kviečiai ilgiau ir silpniau krūmijasi negu kiti vasariniai grūdiniai augalai, todėl piktžolės vasariniams kviečiams pavojingesnės kaip kitiems vasarojaus varpiniams. Dėl to dirva kviečiams turi būti nepiktžolėta.
Kviečiai sunaudoja daugiau drėgmės negu miežiai. Labiausiai jiems drėgmė reikalinga nuo krūmijimosi pradžios iki plaukimo. Atsižvelgiant į šią aplinkybę, kviečių nepatartina auginti sausose dirvose, o taip pat reikia rūpestingai įdirbti jiems skirtas dirvas, kad būtų sukaupta kiek reikia drėgmės.
Geriausias auginimo sąlygas vasariniams kviečiams galima užtikrinti derlinguose sukultūrintuose, daug maisto medžiagų turinčiuose ir nerūgščiuose dirvose. Geriausiomis dirvomis laikomi lengvesni puveningi priemoliai bei priesmėliai. Vasariniai kviečiai priesmėlio dirvožemiose duoda didesnį ir pastovesnį derlių negu žieminiai kviečiai. Vasariniai kviečiai nemėgsta nei per daug lengvų, nei per daug sunkių žemių.
Atsižvelgiant į tai, kad vasariniai kviečiai vystymosi pradžioje reikalauja daug drėgmės ir kad jų sėkla dygsta esant žemai temperatūrai, o sudygę daigai nebijo šalnų, reikia sėti juos kuo anksčiausiai, vos tik spėjama pavasarį dirvą paruošti. Ankstyva vasarinių kviečių sėja yra labai svarbi priemonė gausiems derliams išauginti. Anksti pasėti vasariniai kviečiai nenukenčia nuo jiems pavojingų ligų ir kenkėjų.
Lietuvoje vasariniai kviečiai seniau buvo labai gausiai auginami, tačiau paskutiniaisiais dešimtmečiais jie primiršti, nes iki šiol beveik visi javai buvo gerokai derlingesni už juos. Paskutiniu metu išvedus gana derlingas vasarinių kviečių veisles, kurių drelingumas palankiais metais siekia 5,0-6,0 t/ha, buvo vėl atkreiptas dėmesys į juos. [1;2]

Šio darbo tikslas – ištirti ir išanalizuoti Šiaulių apskrities žemės ūkio bendrovių ir įmonių vasarinių kviečių plotų, derliaus ir derlingumo statistinę apskaitą ir analizę.
Darbo objektas – Šiaulių apskrities, žemės ūkio bendrovių ir įmonių vasarinių kviečių plotai, derlius ir derlingumas. Tyrimui naudosiu 2000 – 2002 metų duomenis, o perspektyvom nustatyti – penkerių metų duomenis.
Uždaviniai – išanalizuoti trijų metų Šiaulių apskrities vasarinių kviečių plotą, derlių ir derlingumą bei išnagrinėti žemės ūkio bendrovių ir įmonių vasarinių kviečių statistinę apskaitą.
Apskaičiuosiu analizuojamų rodiklių perspektyvas, remiantis 5 metų duomenimis surinktais ir apdorotais Statistikos departamente. Naudojant TREND ir LINEST funkcijas, prognpzuosiu Šiaulių apskrityje auginamų vasarinių kviečių plotą, derlių ir derlingumą 2003 – 2004 metais.
Šis kursinis darbas parašytas remiantis M. Genienės, V. Žiūkaitės ir kitų autorių knygomis bei Statistikos metraščio duomenimis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-03
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis145.61 KB
AutoriusAura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV.Čiulevičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siauliu apskrities vasariniu kvieciu plotu derliaus ir derlingumo statistine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V.Čiulevičienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą