Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Šiaulių apskrities bulvių derliaus ir derlingumo statistinė analizė

Šiaulių apskrities bulvių derliaus ir derlingumo statistinė analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Statistinių duomenų apie bulves šaltiniai ir analizės būdai. Statistinių duomenų apie bulves šaltiniai. Statistinių duomenų apie bulve analizės būdai. Bulvių plotų derliaus ir derlingumo statistinė analizė. Bulvių pasėlių plotai Šiaulių apskrities ūkiuose. Plotų struktūros santykinių dydžių analizė. Bulvių pasėlių plotų dinamika. Bulvių derlius statistinė analizė. Bulvių derliaus priklausomybė nuo pasėlių plotų ir derlingumo. Bulvių plotų derliaus ir derlingumo perspektyvos. Išvados ir pasiūlymas. Priedai (2).

Ištrauka

Bulvės į Europą pateko XV a. pabaigoje — XVI a. pradžioje iš Amerikos. Kad jos yra labai vertingas maisto produktas ir pašaras, pripažinta tik XVII a. Gamyboje labiau jomis susidomėta XVIII a. O jau XIX—XX a. bulvės buvo pradėtos vis plačiau auginti Europos šalyse. Didėjant jų plotams, didėjo ir derlingumas. Lietuvoje bulvės taip pat vis labiau vertinamos, didėja jų derlingumas. Pastaruoju metu bulvių plotai nedidėja, nes jos nebeauginamos pašarui. Dabar labiau rūpinamasi derlingumo didinimu. Geriau įdirbdami žemę, gausiau ją patręšdami, įvesdami sėjomainas, sodindami selekcininkų išvestu derlingesnių veislių sėklą, ūkininkai išaugina po 250 cnt bulvių iš hektaro.
Šiaulių apskrityje yra 13,3 proc. visų Lietuvos ūkių, jų plotas sudaro 18,66 proc. viso Lietuvos ūkių ploto. Pagal šį rodiklį, apskritis pirmauja Lietuvoje. Šiaulių apskrities žemės ūkio stiprybė yra derlingi dirvožemiai. Čia vidutinis žemės ūkio naudmenų našumo balas 43,0, o respublikos - 39,6. Šiaulių apskrityje vyrauja našūs, žemės ūkio plėtrai vertingi dirvožemiai, kurie yra svarbiausia sąlyga žemės ūkio kultūrų derlingumui. Ankstesniais metais plačiu mastu buvo atlikta dirbamos žemės melioracija ir suformuoti dideli žemės masyvai, o tai leidžia panaudoti našią techniką ir modernizuoti technologijas.
Per pastaruosius kelis metus Šiaulių apskrityje bulvių plotai smarkiai nesumažėjo lyginant su visos Lietuvos plotais, todėl ir bulvių derlingumas mažėjo ne taip smarkiai. Remiantis statistikos duomenimis šiame darbe bus analizuojama Šiaulių regiono bulvių derliaus ir derlingumo rodikliai, deklaruotų bulvių plotų dydžių kitimas per pastaruosius keletą metų, taip pat bus numatomos šio regiono bulvių plotų, derliaus ir derrlingumo perspektyvos.
Darbo tikslas: išanalizuoti bulvių derliaus ir derlingumo statistiką.
Darbo objektas: Šiaulių apskrities ūkiai.
Darbo užduotys:
1. Pažymėti statistinių duomenų apie bulves šaltinius ir analizės būdus;
2. Išanalizuoti bulvių plotų, derliaus ir derlingumo statistiką;
3. Numatyti bulvių plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvas Šiaulių apskrityje.
Darbo metodai: mokslinės literatūros palyginamoji ir loginė analizė, statistinių duomenų įvertinimas, grafinis vaizdavimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis383.82 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siauliu apskrities bulviu derliaus ir derlingumo statistine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą