Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Lauko daržovių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita: Šiaulių apskritis

Lauko daržovių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita: Šiaulių apskritis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Šiaulių apskrities visų ūkių lauko daržovių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė. Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti Šiaulių apskrities esančių lauko daržovių plotus, derlių ir derlingumą, bei perspektyvas. Statistiniai duomenų apie lauko daržoves šaltiniai ir analizės būdai. Statistiniai duomenų apie lauko daržoves šaltiniai. Statistiniai duomenų apie lauko daržovių. Auginimą analizės būdai. Lauko daržovių plotų, derliaus ir derlingumo. Statistinė analizė. Lauko daržovių plotų statistinė analizė. Lauko daržovių plotai Šiaulių apskrityje. Lauko daržovių plotų dinamika. Lauko daržovių derliaus statistinė analizė. Lauko daržovių derliaus dinamika. Derlių įtakojantys veiksniai. Lauko daržovių derlingumo statistinė analizė. Lauko daržovių derlingumo dinamika. Lauko daržovių derlingumą lemiantys veiksniai. Lauko daržovių plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvos. Lauko daržovių plotų perspektyvos. Lauko daržovių derliaus perspektyvos. Lauko daržovių derlingumo perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Augalininkystė yra viena iš svarbiausių žemės ūkio šakų. Ji tiesiogiai tenkina vartotojų poreikius (aprūpina gyventojus maisto produktais). Augalininkystė skirstoma į smulkesnes šakas: pievininkystė, daržininkystė ir sodininkystė.
"Daržininkystė – augalininkystės šaka ir mokslo disciplina. Daržovėmis vadinamos maistui vartojamų žolinių augalų sultingosios dalys: šaknys, šakniastiebiai, šakniavaisiai, ūgliai, lapkočiai, lapai, pumpurai, žiedynai, žiedai bei vaisiai" [3, p 13].
Kada pradėtos auginti daržovės Lietuvoje, tikslių duomenį nėra, tačiau archeologiniai tyrimai rodo, jog žemdirbyste pradėta verstis dar prieš mūsų erą. Yra žinoma, kad XIVa. pabaigoje Vytautas Didysis iš Krymo perkėlė ir apgyvendino rytų bei vidurio Lietuvoje nemažai totorių karaimų, kurie savo krašte vertėsi daržininkyste. Į Lietuvą totoriai atvežė įvairių rūšių daržovių sėklų.
Lauko daržovės šiuo metu užima mažą dalį visų pasėlių.
Šiame kursiniame darbe bus nagrinėjamas Šiaulių apskrities (Akmenės raj., Joniškio raj., Kelmės raj., Pakruojo raj., Radviliškio raj., Šialių raj.) 2000 – 2004 m. visų ūkių lauko daržovių plotus, derlių ir derlingumą, apskaičiuoti analizuotų rodiklių perspektyvas.
Darbo tikslas – išanalizuoti Šiaulių apskrities esančių lauko daržovių plotus, derlių ir derlingumą, bei perspektyvas.
Užduotis:
• išanalizuoti Šiaulių apskrities lauko daržovių plotus;
• išanalizuoti lauko daržovių derlių ir derlingumą;
• nustatyti šios kultūros ploto, derliaus ir derlingumo perspektyvas.
Tyrimo objektas – Šiaulių apskrities visi ūkiai.
Lauko daržovių plotams, derliui ir derlingumui analizuoti naudosiu struktūros santykinius dydžius, grafinį metodą, koreliacinę analizę, indeksus, dinamikos eilučių analitinius rodiklius ir kitus metodus.
Skaičiavimams duomenys paimti iš 2000m. 2001m. 2002m. 2003m. ir 2004m. Statistikos departamento išleistų "Žemės ūkio kultūrų pasėliai, derlius ir derlingumas" leidinių. Analizei naudosiu: Genienė M., Čiulevičienė V. "Bendroji ir žemės ūkio statistika" ir kitų autorių leidinius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-04
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis149.9 KB
Autoriuslilija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasČiurlevičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lauko darzoviu plotu derliaus ir derlingumo statistine apskaita Siauliu apskritis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Čiurlevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą