Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Pensijų ir socialinių pašalpų dinamikos statistinė analizė

Pensijų ir socialinių pašalpų dinamikos statistinė analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Socialinio draudimo sistema Lietuvoje. Valstybinio socialinio draudimo kūrimasis ir vystymasis 1991-2004 metais. Socialinio draudimo būtinumas. Statistinės analizės metodologija. Statistinės analizės rodikliai. Statistinės analizės duomenys ir metodai. Pensijų ir socialinių pašalpų kitimo statistinė analizė. Pensijų dinamikos statistinė analizė. Pradiniai statistiniai duomenys. Absoliutiniai pensijų lygių padidėjimai. Išmokėtų pensijų skaičiaus didėjimo tempai. Išmokėtų pensijų skaičiaus padidėjimo tempai. Pensijų padidėjimo tempų vieno procento reikšmės. Vidutiniai pensijų skaičiaus kitimo rodikliai. Vidutinis pensijų lygis. Vidutinis absoliutus pensijų gavėjų prieaugis. Vidutiniai pensijų gavėjų skaičiaus augimo tempai. Vidutiniai padidėjimo (sumažėjimo) tempai. Išmokėtų socialinių pašalpų lygių kitimo analizė (prognozavimas). Socialinės pašalpos gavėjų skaičiaus ir BVP ryšys. Socialinės pašalpos gavėjų skaičiaus ir nusikalstamumo ryšys. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje bei visame pasaulyje egzistuoja valstybinės apsaugos sistemos, kurios, nepriklausomai nuo bet kurio žmogaus padėties visuomenėje, garantuoja pakankamą arba deklaruojamą pagrindinę socialinę apsaugą nuo gyvenime pasitaikančios rizikos. Tokia sistema apibendrintai gali būti vadinama socialinė apsauga, kuri apima tiek socialinį draudimą, tiek socialinę paramą, tiek socialinį aprūpinimą.
Šiame darbe daugiausiai dėmesio skirta įvairioms piniginėms socialinėms išmokoms, išmokamoms visuotinai pripažintais socialinės rizikos atvejais. Socialinės paramos schemos teikia pašalpas žmonėms, kuriems iš tikrųjų jų reikia. Būtina apibrėžti skirtumą tarp socialinio draudimo ir socialinės paramos: kiekvienas apsidraudęs žmogus, patekęs į socialinės rizikos situaciją, be jokio papildomo jo lėšų patikrinimo, t.y. nepriklausomai nuo to, ar jam ji iš tiesų reikalinga, turi teisę gauti socialinio draudimo išmoką. Tačiau kiekvienas, pretenduojantis gauti socialinę paramą, turi būti pasirengęs patikrinimui, ar jo pajamos atitinka visus reikalavimus tokiai paramai gauti. Taigi socialinis draudimas, kaip ir bet kuris draudimas, remiasi įmokų principu – apdraustieji privalo mokėti įmokas, kad įgytų teisę į išmokas. Tuo tarp socialinės paramos bei rūpybos srityje nereikalaujama nei išankstinių finansinių įmokų, nei ypatingų aukų. Finansavimas garantuojamas iš mokesčių mokėtojų lėšų.
Mano pasirinkta kursinio darbo tema yra aktuali, nes socialinis draudimas ir socialinė apsauga – viena svarbiausių bei būtiniausių žmonių gyvenimo sričių. Socialinis draudimas - tai savotiška taupymo forma. Socialinis draudimas - tai kartų solidarumo principu pagrįsta sistema. Mokėdami įmokas Valstybinio socialinio draudimo fondui dabar, išėję į pensiją, tapę neįgaliais, susirgę, sulaukę kūdikio, netekę sutuoktinio iš Fondo gausite materialinę pagalbą. Mokėdami socialinio draudimo įmokas, remiate ne tik savo artimuosius, bet ir visus Lietuvos pensininkus, sergančiuosius, neįgaliuosius, kitus, gaunančius išmokas, žmones, tačiau nenuskriaudžiate ir savęs, kadangi tuo užsitikrinate saugią ateitį.
Šio tyrimo objektas – pašalpų, pensijų ir socialinių išmokų gavėjų skaičiaus kitimas tam tikru laikotarpiu. Šio kursinio darbo tikslas ir uždaviniai – pateikti apibendrintą teorinę medžiagą, siekiant supažindinti su teoriniais socialinės apsaugos aspektais, taip pat išanalizuoti, susisteminti bei palyginti turimus faktinius duomenis, nustatyti jų dinamiką tam tikru pasirinktu laikotarpiu.
Darbe taikoma laiko eilučių dinamikos analizė. Kursinio darbo duomenų pagrindą sudarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos statistiniai duomenys bei Statistikos departamento statistiniai duomenys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-21
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis100.78 KB
AutoriusHora
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pensiju ir socialiniu pasalpu dinamikos statistine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą