Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Telšių apskrities ūkininkų ir kitų gyventojų ūkių žieminių javų plotų, grūdų derliaus ir derlingumo statistinė analizė

Telšių apskrities ūkininkų ir kitų gyventojų ūkių žieminių javų plotų, grūdų derliaus ir derlingumo statistinė analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Žemės ūkio statistikos kursinis darbas. Įvadas. Statistiniai duomenų apie žieminius javus šaltiniai ir analizės būdai. Žieminių javų pasėlių plotų statistinė analizė. Žieminių javų derliaus statistinė analizė. Žieminių javų derlingumo statistinė analizė. Žieminių javų auginimo perspektyvos. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Kiekvienos valstybės ūkį sudaro negamybinės ir materialinės gamybinės sferos šakos. Lietuvos ūkio negamybinę sferą sudaro švietimas, kultūra, sveikatos apsauga ir menas, o gamybinę sferą – pramonė, statyba, visuomeninis maitinimas ir žemės ūkis.
Žemės ūkis – gyvybiškai svarbi Lietuvos ūkio šaka, kuri aprūpina gyventojus reikiamais maisto produktais, o pramonę – žaliavomis. Žemės ūkį sudaro dvi tarp savęs susijusios šakų grupės : gyvulininkystė ir augalininkystė. Savaime suprantama, kad jos nelygiavertės. Viena produkcija tiesiogiai tenkina vartotojų poreikius ( pvz.: pienas, bulvės, daržovės), o kita tik perdirbta pramonės įmonėse. Taip yra ir su linų pluoštu, ir su javais.
Mūsų respublikoje apie 85% augalininkystės produkcijos skiriama pašarams, iš kurių javai (grūdinės kultūros ) yra svarbiausias rezervas koncentruotojų ir kitų pašarų gamybai. Javai yra pagrindinis ir žmonių maistas bei žaliava pramonei. Žieminiai javai tai žieminiai rugiai, žieminiai kviečiai ir žieminiai miežiai.
Lengvesnių žemių rajonuose ruginė duona yra žmonių mitybos pagrindas. Nemažą reikšmę rugių grūdai turi spirito, krakmolo ir kitoms pramonės šakoms. Ruginiai šiaudai daugiausia naudojami kaip kraikas. Tačiau, esant reikalui, jie gali būti naudojami ir kaip stambiųjų pašarų pakaitalas. Be to, neblogu gyvulių pašaru yra laikomi ir ruginiai pelai. Ruginiai šiaudai ir pelai taip pat gali būti panaudojami kaip priedas, silosuojant sultinguosius pašarus.
Ruginiai šiaudai naudojami ir pramonėje. Iš jų gaminamas vyniojamas popierius ir kai kurios statybinės medžiagos.Be to, šiaudai yra gera medžiaga skrybėlėms ir kitiems gaminiams.
Mūsų respublikoje žieminiai rugiai auginami lengvų žemių rajonuose, daugiausia Lietuvos pietinėje ir vakarinėje dalyje, mažiau - vidurinėje.
Žieminiai kviečiai yra viena seniausių grūdinių kultūrų. Iš jų grūdų gaminama įvairių rūšių duona ir konditerijos gaminiai. Kviečių sėlenos yra vertingas pašaras. Šiaudai naudojami pašarams ir kraikui.Jų daugiausiai auginama Lietuvos vidurio zonoje ir derlingesnių žemių rajonuose.
Pagrindinis žemės ūkio produkcijos gamintojas – Lietuvos kaimas. Tai mūsų tautos istorijos, tradicijų ir papročių lopšys, ir taip niekada nelepintas lengvo gyvenimo pastarąjį dešimtmetį išgyveno itin sudėtingus socialinius ekonominius lūžius. Apie tai byloja agrarinės reformos įstatymas, nuosavybės formos pasikeitimas, žemės naudmenų transformacija, įvairių statistinių vienetų pakitę pastarųjų metų ekonominiai rodikliai. Su minėtu pokyčiu teko susidurti analizuojant Telšių apskrities ūkininkų ir kitų gyventojų ūkių žieminių javų pasėlių plotų dydį, sudėtį, struktūrą, grūdų derlių ir derlingumą bei apskaičiuotų rodiklių kitimą trijų metų laikotarpyje.
Stebimu vienetu šiuo atveju tapo trijų rajonų ūkininkų ir kitų gyventojų ūkiai, o skaitomu – žieminiai javai.
Yra žinoma, kad javai naudojami žmogaus mitybai, bei gyvulių šėrimui. Tai " miltų, kruopų, alaus, krakmolo, sirupo, spirito, kombinuotųjų pašarų pramonės žaliava. Grūdų perdirbimo produktai vartojami kepimo, makaronų, konditerijos pramonėje" (2. psl. 229).
Mano darbo tikslas – remiantis 1998 – 2000 metų duomenimis išanalizuoti Telšių apskrities ūkininkų ir kitų gyventojų ūkiuose auginamų žieminių javų plotų, derliaus ir derlingumo būklę , jų ekonominį efektyvumą bei jo didinimo galimybių perspektyvas.
Analizė atlikta naudojantis Lietuvos Statistikos departamento 1998 – 2000 metų duomenų šaltiniais, įvairia žemės ūkio bei ekonomine literatūra ir taikant atitinkamus statistinės analizės metodus, kurie detaliai aprašyti šio darbo pirmame skyriuje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-15
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis191.35 KB
Autoriuszilute
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasČiulevičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Telsiu apskrities ukininku ir kitu gyventoju ukiu zieminiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Čiulevičienė
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą