Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Aprašomoji statistika>Statistinė analizė ir prognozavimas: rapsų auginimas Kauno apskrities ūkiuose

Statistinė analizė ir prognozavimas: rapsų auginimas Kauno apskrities ūkiuose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Kauno apskrities visų ūkių rapsų auginimo rezultatų statistinė analizė ir prognozavimas. Įvadas. Darbo tikslas – ištirti, išanalizuoti Kauno apskrities visų ūkių rapsų plotus, derlių ir derlingumą, įtvirtinti statistikos teorijos, prognozavimo pagrindų ir žemės ūkio statistikos teorines žinias ir taikyti jas nagrinėjant praktinius klausimus. Statistiniai duomenų apie rapsus šaltiniai ir analizės metodai bei būdai. Statistiniai duomenų šaltiniai. Rapsų statistinės analizės metodai bei būdai. Rapsų auginimo rezultatų statistinė analizė. Rapsų plotų statistinė analizė. Rapsų derliaus statistinė analizė. Rapsų derlingumo statistinė analizė. Rapsų auginimo rezultatų prognozavimas. Rapsų ploto prognozavimas. Rapsų derlingumo prognozavimas. Išvados. Priedai (6 psl.).

Ištrauka

Šiuo metu ypač didelis dėmesys Lietuvoje skiriamas ekologiškiems produktams, jų auginimui, todėl nieko nestebina didėjanti rapsų paklausa. Šiuo metu Lietuvoje auginamos 2 rapsų rūšys: žieminiai ir vasariniai. Šiuo metu rapsai – pagrindiniai aliejiniai augalai, kurių plotai Lietuvoje kasmet didėja. Tai lemia sparčiai auganti augalinio aliejaus paklausa maisto, chemijos, farmacijos, kosmetikos pramonės ir biokuro gamybos reikmėms tenkinti. Rapsų aliejus savo sudėtimi nedaug nusileidžia kitiems augaliniams riebalams. Rapsų sėk¬lų išspaudos – vertingas baltymų turintis pašarų priedas gyvuliams ir paukščiams. Rapsai auginami žaliajam pašarui, silosui, žaliajai trąšai pagrindiniuose ir tarpiniuose pasėliuose (Petraitienė, 2006).
Statistinė pasėlių plotų, derliaus ir derlingumo analizė reikšminga siekiant plėtoti šalies žemės ūkį, gerinti ūkininkavimo rezultatus diegti modernias technologijas (Čiulevičienė, 2007).
Žemės ūkio statistikoje derliumi vadinama tam tikrų žemės ūkio augalų pasėlių, sodų ir uogynų, pievų ir ganyklų plote išauginta bendra produkcijos apimtis. Žemės ūkio augalų derlingumas skaičiuojamas 100 kg/ha. (Čiulevičienė, 2008).
Žemės ūkio augalų bendrąjį derlių lemia du pagrindiniai veiksniai: pasėlių plotas ir žemės ūkio augalų derlingumas. Žemės ūkio augalų pasėliai – tai ariamos žemės sklypai, apsėti arba apsodinti vienu ar keliais žemės ūkio augalais. Pasėlių plotų statistikai keliami tokie uždaviniai: stebėti sėjos eigą, nustatyti pasėlių plotų dydį, nagrinėti pasėlių plotų struktūrą ir dinamiką, analizuoti, kaip pasėlių plotai išsidėstę teritorijose, skelbti informaciją įvairiomis formomis visuomenei ir kt. Pasėlių plotų statistikoje galima išskirti du etapus:
1) tiksliai ir teisingai nustatyti pasėlių plotus ir sudaryti jų suvestines;
2) visapusiškai tuos duomenis išanalizuoti.
Derlius rodo bendrą kokio nors augalo ar žemės ūkio naudmenų produkcijos kiekį, o derlingumas – produktyvumą konkrečiomis auginimo sąlygomis (produkcijos apimtį iš ploto vieneto). Derliaus ir derlingumo statistikos uždaviniai – rinkti, sisteminti ir analizuoti duomenis apie atskirų augalų derlių ir derlingumą, tirti derliaus ir derlingumo dinamiką, aiškinti lemiančius veiksnius ir jų poveikio dydį, skelbti informaciją įvairiomis formomis visuomenei ir kt.(Genienė, 1998).
Dažniausiai augalininkystės produkcija gaunama ir apskaičiuojama tik kartą per metus ir derlių tiksliai galima išmatuoti tik jį nuėmus ir pasvėrus. Tačiau dažnai išankstiniai būsimo derliaus duomenys reikalingi žymiai anksčiau, nes reikia žinoti ar bus patenkinti valstybės vidaus ir įsipareigoto eksporto poreikiai, todėl žemės ūkio statistika skaičiuoja faktiškus ir prognozuojamus derliaus ir derlingumo rodiklius. (Genienė, 1998)
Kursiniame darbe bus nagrinėjami rapsų plotai, derlius ir derlingumas Kauno apskrityje, kurią sudaro Kauno rajono, Kėdainių rajono, Kaišiadorių rajono, Jonavos rajono, Prienų rajono, Raseinių rajono, bei Kauno ir Birštono miestų savivaldybės.
Darbo tikslas – ištirti, išanalizuoti Kauno apskrities visų ūkių rapsų plotus, derlių ir derlingumą, įtvirtinti statistikos teorijos, prognozavimo pagrindų ir žemės ūkio statistikos teorines žinias ir taikyti jas nagrinėjant praktinius klausimus.
Uždaviniai:
1. Surinkti literatūrą ir statistinę informaciją nagrinėjamu klausimu, ją susisteminti, išanalizuoti ir padaryti išvadas.
2. Išnagrinėti visų ūkių rapsų statistinės apskaitos tvarką.
3. Išanalizuoti 2005 – 2007 metų Kauno apskrities visų ūkių rapsų plotus, derlių ir derlingumą.
• Nustatyti pasėlių plotų, derliaus dydį ir struktūrą savivaldybėse, apskrityse ir visoje Lietuvoje.
• Parodyti pasėlių teritorinį paplitimą.
• Tirti pasėlių plotų, derliaus ir derlingumo dinamiką.
4. Apskaičiuoti analizuotų rodiklių perspektyvas remiantis 2005 – 2007 metų duomenimis.
Tyrimo objektas – Kauno apskritis: Kauno, Kėdainių, Kaišiadorių, Jonavos, Prienų, Raseinių rajonų bei Kauno miesto ir Birštono savivaldybių visi ūkiai: ūkininkų ir šeimos ūkiai, žemės ūkio bendrovės ir įmonės.
Tiriamas dalykas – visų ūkių, žemės ūkio bendrovių ir įmonių, ūkininkų ir šeimos ūkių rapsų plotai, derlius ir derlingumas.
Tiriamas laikotarpis – 2005– 2007 metai.
Tyrimo metodai ir būdai:
1. Literatūros analizė, medžiagos rinkimas ir sisteminimas.
2. Statistinis grupavimas.
3. Apibendrinančių rodiklių skaičiavimas.
4. Statistinių lentelių sudarymas.
5. Statistinių grafikų braižymas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-26
DalykasAprašomosios statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Aprašomoji statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis142.55 KB
Autoriusgraudene
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. V. Čiulevičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Statistine analize ir prognozavimas rapsu auginimas Kauno apskrities ukiuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 40 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. V. Čiulevičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą