Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Marijampolės apskrities visų ūkių cukrinių runkelių auginimo rezultatų statistinė analizė ir prognozavimas

Marijampolės apskrities visų ūkių cukrinių runkelių auginimo rezultatų statistinė analizė ir prognozavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Statistiniai duomenų apie cukrinius runkelius šaltiniai ir analizės metodai bei būdai. Statistiniai duomenų šaltiniai. Cukrinių runkelių statistinės analizės metodai ir būdai. Cukrinių runkelių auginimo rezultatų statistinė analizė. Cukrinių runkelių plotų statistinė analizė Cukrinių runkelių derlingumo statistinė analizė. Cukrinių runkelių bendrojo derliaus. Cukrinių runkelių auginimo rezultatų prognozavimas. Nestacionarios laiko eilutės trukmės prognozė taikant skaičiuoklės Microsoft Excel funkciją ADD trendline. Nestacionarios laiko eilutės neatsitiktinės komponentės kitimo tendencijos nustatymas ir prognozavimas taikant Microsoft Excel duomenų analizės posistemio Data analysis uždavinį Regression. Išvados.

Ištrauka

Cukriniai runkeliai – pats saldžiausias augalas, auginamas Lietuvoje. Jo šaknyse sukaupiama 1,5 – 2 kartus daugiau cukraus (procentais) negu vyšnių uogose. Jie yra svarbiausia žaliava Lietuvos cukraus pramonei. Cukriniai runkeliai yra vieni iš vėliausiai Lietuvoje pradėtų auginti augalų. Pirmieji pasėti 1912 m. Vilkaviškio apskrityje, Puodiškių dvare. Didesni jų plotai atsirado tik nuo 1931 m. čekams pastačius pirmąjį cukraus fabriką Marijampolėje. Cukrinių runkelių pasėlių struktūra ankstesnei planinei ūkio sistemai buvo nuolatinė ir tik specializuota. Nacionalinėje žemės ūkio ir kaimo plėtros programoje pažymima, kad viena iš žemės ūkio šakų, kurioms teikiamas prioritetas yra cukrinių runkelių auginimas. Pagal šią programą cukrinius runkelius numatyta auginti beveik tik Vidurio Lietuvos regione, kur tinkamiausi dirvožemiai ir arti cukraus fabrikai.
Cukriniai runkeliai auginami ne tik cukrui gaminti. Jie - puikus gyvulių pašaras. Saldžiosios šaknelės bene maistingiausias iš visų Lietuvoje auginamų šakniavaisių. Remiantis Statistikos departamento duomenimis pastaruoju laikotarpiu cukrinių runkelių plotai mažėja vidutiniškai 2 tūkst. ha per metus. Tai lemia Europos Sąjungoje vykdoma cukraus reforma, kurios metu mažinamos kvotos jų augintojams, o mažiausia garantuojama cukraus kaina vis mažinama. Įkuriamas restruktūrizavimo fondas, kuris skatins nekonkurencingus cukraus gamintojus palikti sektorių, jiems bus mokamos kompensacijos. Taip pat numatyta skatinti cukraus panaudojimą ne maisto reikmėms, nes chemijos ir farmacijos pramonei, bioetanolio gamybai skirtam cukrui netaikomos kvotos. Lietuvos cukraus fabrikai per metus pagamina daugiau kaip 25 tūkst. tonų cukraus virškvočio, todėl siekiant išsaugoti cukraus fabrikų potencialą ir cukrinių runkelių augintojų pajamas, aktualu jį panaudoti ne maisto reikmėms.
Statistinė pasėlių plotų, derliaus ir derlingumo analizė reikšminga siekiant plėtoti šalies žemės ūkį, gerinti ūkininkavimo rezultatus diegti modernias technologijas.
Darbo tikslas – išanalizuoti ir prognozuoti Marijampolės apskrities visų ūkių cukrinių runkelių auginimo rezultatus
Uždaviniai:
1. atlikti mokslinės literatūros analizę
2. išanalizuoti Marijampolės apskrities visų ūkių cukrinių runkelių auginimo rezultatus
3. prognozuoti cukrinių runkelių auginimo rezultatus 2009 - 2010 metams
4. pateikti išvadas
Tyrimo objektas: Marijampolės apskrityje auginami cukriniai runkeliai.
Tyrimo metodai: mokslinės leteratūros analizė, loginė analizė ir sintezė, duomenų susisteminimo, grupavimo, grafiniu bei kitais statistikos ir prognozavimo metodais.
Tiriamasis laikotarpis: 2004 – 2008 m. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-10-04
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis145.91 KB
Autoriusilona
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. V. Čiulevičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Marijampoles apskrities visu ukiu cukriniu runkeliu auginimo rezultatu statistine analize ir prognozavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. V. Čiulevičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą