Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Atsakomybė ir atskaitomybė

Atsakomybė ir atskaitomybė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Atsakomybė. Atskaitomybė. Atsakomybės aspektai. Kontrolė. Organizaciniai metodai. Viešumas. Vidinė organizacijos drausmė. Rinka. Kiti išorės kontrolės būdai. Interesų grupių spaudimas. Politiniai kontrolės metodai. Normatyviniai apribojimai. Administracinės atsakomybės principai. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Viešosios politikos įgyvendinimas vyksta pagal atsiskaitomybės normą, kuri apriboja viešųjų programų įgyvendinimą. Kad ir kokiu būdu vyktų įgyvendinimas, visada galima aiškintis, kiek tikslai buvo įvykdyti ir kiek rezultatai yra nutolę nuo tikslų. Tai yra pagrindas vertinti įgyvendintojų atsiskaitomybę ir politikų bei tarnautojų atsakomybę .
Visišką įgyvendintojų autonomija reikštų visišką jų elgesio nevaržomumą, taip būtų paneigta esminė santykių tarp piliečių ir įgyvendintojų atsiskaitomybės prigimtis. Tuo tarpu per didelis nepasitikėjimas biurokratija sumažintų sėkmingo įgyvendinimo galimybę, nes nėra įmanoma sukurti tokį planą, pagal kurį tikslai turi būti įgyvendinami.
Administracinių įstaigų daroma įtaka politikai nuolat auga. Dėl šios priežasties iškyla viena labai svarbi problema – kaip kontroliuoti administraciją. Ši problema darosi vis svarbesnė. Iš čia kyla kiti sunkumai: ar viešiesi administratoriai visada turi paklusti visuomenės norams, kai tie norai gali prieštarauti platesniems visuomenės interesams arba pažeisti kai kurių jos narių pilietines laisves? Viena vertus, politiniai lyderiai tikisi, kad valstybės tarnautojai vykdys jiems duodamus paliepimus ir nebus labai savarankiški. Kita vertus, iš valstybės tarnautojų tikimasi, kad jie bus pajėgūs savarankiškai apsispręsti dėl etninių ir teisinių klausimų ir nesutiks vykdyti jokių nurodymų, kuriuos laikys šiuo atžvilgiu esant netinkamus.
Politikos moksle egzistuoja dvi plačios atskaitomybės sampratos. Pirmoji – atsakomybės pagrindas yra vidinis asmeninės pareigos jausmas; antroji – asmeninės pareigos nepakanka, todėl norint garantuoti atsakingą elgesį, reikia panaudoti išorines jėgas.
Naudosiu Peters B.G. "Biurokratijos politika" kaip pagrindinę literatūrą bei pagalbinius literatūros šaltinius, kurie nurodyti literatūros sąraše.
Referato tikslai ir uždaviniai:
Apžvelgti kas tai yra "atsakomybė" ir "atskaitomybė".
Pagrindiniai atsakomybės aspektai.
Kontrolės būdai.
Administracinės atsakomybės principai.
Pateikti išsamias išvadas.

Pagal LR Valstybės tarnybos įstatymo VII skirsnio 28 straipsnį, valstybės tarnautojai už tarnybinius nusižengimus traukiami tarnybinėn atsakomybėn. Už valstybės ir savivaldybės institucijai ir įstaigai padarytą materialinę žalą valstybės tarnautojai traukiami materialinėn atsakomybėn. Vadinasi, yra dvi valstybės tarnautojų atsakomybės rūšys: tarnybinė ir materialinė. Savarankiška tarnybinių nuobaudų sistema įstatyme ir poįstatyminiuose teisės aktuose, įtvirtinta jų skyrimo tvarka leidžia kalbėti apie tarnybinę atsakomybę kaip apie savarankišką teisinės atsakomybės rūšį .
Politikoje gan sunku apibrėžti kas tai yra atsakomybė. Čia asmuo gali būti laikomas atsakingu už kažką jau padarytą ar nepadarytą, nors gal jie tų veiksmų negalėjo numatyti ar net kontroliuoti . Dažnai viešėjame sektoriuje niekas nenori prisiimti atsakomybės už kai kurias klaidas, teigdami, jog tai jų pavaldiniu ar viršininkų klaidos. Būna labai sunku nustatyti tikrąjį kaltininką. Beje, ir pritaikyti bausmę nėra lengva (apie bausmes skyriuje "Kontrolė"). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis18.76 KB
AutoriusKarolina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. R.Vanagas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsakomybe ir atskaitomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • lekt. R.Vanagas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą