Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Fizinių asmenų civilinis teisnumas ir veiksnumas

Fizinių asmenų civilinis teisnumas ir veiksnumas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Fizinių asmenų civilinis teisnumas. Fizinių asmenų civilinio teisnumo samprata. Fizinių asmenų civilinio teisnumo atsiradimas ir išnykimas. Fizinių asmenų civilinio teisnumo turinys. Užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės civilinis teisnumas. Fizinių asmenų civilinis veiksnumas. Fizinių asmenų civilinio veiksnumo samprata ir atsiradimas. Neleistinumas apriboti fizinių asmenų civilinį teisnumą ar veiksnumą įstatymuose nenumatytais pagrindai. Nepilnamečiu iki 14 metų civilinis veiksnumas. Nepilnamečių nuo 14 metų iki 18 metų civilinis veiksnumas. Nepilnamečių pripažinimas veiksniais. Užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės civilinis veiksnumas. Išvados.

Ištrauka

Teisė - viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Tad teisė ir yra iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių tuos visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką, sistemą. Šių taisyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Viena iš teisės šakų - civilinė teisė - teises normų sistema, skirta teisiškai reguliuoti vienas kitam nepavaldžių subjektų turtinius santykius, kurių objektas turi tiesiogiai išreikštą ar numatomą vertę, taip pat tiek su turtiniais susijusius, tiek ir nesusijusius asmeninius neturtinius bei organizacinius santykius, siekiant sukurti privatine nuosavybe pagrįsta visuomenės ekonominę bazę, kuri sudarytų sąlygas vis geriau patenkinti fizinių bei juridinių asmenų materialinius bei dvasinius poreikius.
Šiame darbe plačiau išsiaiškinsime fizinių asmenų civilinio teisnumo bei veiksnumo sąvokas, turinį, atsiradimo ir išnykimo sąlygas.
Ši tema yra aktuali mūsų gyvenime, nes nusako mūsų teises turėti, bei įgyti tam tikras teises ir pareigas.

Darbo tikslas: aptarti fizinių asmenų civilinį teisnumą ir veiksnumą.
Darbo objektas: fizinių asmenų civilinis teisnumas ir veiksnumas.
Darbo uždaviniai:
1. aptarti civilinio teisnumo ir veiksnumo sąvokas;
2. aptarti fizinių asmenų civilinio teisnumo turinį;
3. aptarti fizinių asmenų civilinio veiksnumo turinį;
4. išsiaiškinti fizinių asmenų civilinio teisnumo bei veiksnumo atsiradimo ir išnykimo sąlygas.

Kaip Lietuvos Respublikos Civilinis Kodeksas apibrėžia, fizinių asmenų civilinis teisnumas yra galėjimas turėti civilines teises ir pareigas. Jis pripažįstamas visiems fiziniams asmenims. Teisnumas nėra įgimta žmogaus savybė. Tai tam tikra socialinė ekonominė savybė, kurią asmeniui, kaip teisės subjektui, savo įstatymais suteikia ir pripažįsta valstybė.
Galimybę būti įstatymo numatytų teisių ir pareigų subjektu kiekvienam žmogui turi garantuoti pagrindinis valstybės įstatymas – Konstitucija. Bet kokios kliūtys, ribojančios galimybę turėti įstatyme numatytas civilines teises ir pareigas, kiekvienoje civilizuotoje valstybėje turi būti šalinamos.
Civilinis teisnumas negali būti atimamas ar perleidžiamas, nes tik teisnus asmuo gali tapti teisinių santykių subjektu. LR CK komentare pabrėžiama, kad teiginys, jog asmuo pasižymi civiliniu teisnumu dar nereiškia, kad jis turi konkrečių civilinių teisių ir pareigų. Jų įgijimas priklauso nuo kitų teisinių aplinkybių.
Remiantis lygiateisiškumo principu pripažįstamas lygus civilinis teisnumas visiems žmonėms, neatsižvelgiant į jų rasę, lytį, kalbą, tautybę, priklausymą vienai ar kitai politinei partijai ir kitas aplinkybes.
Tačiau yra išimčių, kai civilinis teisnumas siejamas su tam tikromis žmogų apibūdinančiomis savybėmis: giminystės ryšiais, amžiumi, užimamomis pareigomis ir pan. Pavyzdžiui, paveldėjimo, dovanojimo sutarčių klausimai.
Civilinis teisnumas pripažįstamas tiek Lietuvos piliečiams, tiek užsienio valstybių piliečiams ir asmenims be pilietybės be jokių skirtumų. Tačiau įstatymai gali numatyti išimtis, kai užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės civilinis teisnumas gali būti ribojamas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-19
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniu asmenu civilinis teisnumas ir veiksnumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą