Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinės teisės šaltiniai (2)

Civilinės teisės šaltiniai (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Civilinės teisės šaltinio samprata. Civilinės teisės šaltiniai kontinentinėje ir anglosaksų teisėje. Lietuvos respublikos civilinės teisės šaltinių klasifikacija. Pirminiai civilinės teisės šaltiniai . Antriniai civilinės teisės šaltiniai. Civiliniai įstatymai ir poįstatyminiai aktai. Lietuvos respublikos konstitucija. Civilinis kodeksas. Išvados. Praktinė užduotis.

Ištrauka

Tema. Civilinės teisės šaltiniai – tema aktuali šiuolaikinėje visuomenėje, kadangi visos teisės normos yra susistemintos ir išdėstytos teisinėje literatūroje..
Darbo tikslas.
• Sužinoti kokie yra civilinės teisės šaltiniai, reikšmė ir kvalifikacija teisinėje sistemoje.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti kokie yra civiliniai teisės šaltiniai;
2. Apibūdinti šaltinių sampratą ir kvalifikaciją;
3. Suvokti civilinės teisės šaltinių reikšmę teisinėje sistemoje;
Darbo aktualumas ir naujumas. Darbo aktualumas grindžiamas tuo, kad daugumoje sryčių yra susiduriama su civiline teise ir jos susisteminimu. Medžiaga galėtų būti naudinga tiems, kurie toliau tirs civilinius teisės šaltinius.
Metodai. Informacija buvo surinkta ir susisteminta išanalizavus teisės aktus, internetinę bei teisinę literatūrą.
Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, dėstymas, išvados. Įvade kalbama apie darbo tikslus, metodus, aktualumą. Dėstyme kalbama apie civilinės teisės šaltinius, jų klasifikaciją, sampratą. Išvadose pateikti darbo rezultatai.

Teisės šaltis pirmiausia tapatinamas su teisinės minties šaltiniu. Teisės šaltinis - įstatymai, jų rinkiniai, kodeksai, teismų sprendimai, papročių užrašai, metraščiai, literatūros kūriniai, t.y. tie tekstai, iš kurių gauname informacijos apie praeities visuomenių turėtas teisės normas ir jais materializuotas teisines idėjas.
Terminą "teisės šaltinis" pirmasis pavartojo Romos istorikas Titas Livijus (59 m. pr. Kr. – 17 m. po Kr.) veikale "Romos istorija nuo miesto įsteigimo pradžios". Terminu "viešosios ir privatinės teisės šaltinis" jis pavadino romėnų teisės Dvylikos lentelių įstatymus, juos vertindamas kaip informacijos šaltinį, iš kurio galima gauti žinių apie tos epochos romėnų teisės normas ir apskritai teisinę Romos mintį. Vėliau teisės šaltiniu imta vadinti ne tik rašytinius teisės tekstus, kuriuos e yra suformuluotos teisės normos, bet ir žmonių interesus , teisėkūros procedūras, iš kurių kyla konkrečios teisės normos.
Istorijos mokslas teisės šaltinį suvokia kaip žinių apie teisę šaltinį – tam tikrą tekstą, teisės paminklą. Teisės mokslas šiam terminui teikia kitokią – teisės normų formavimo prielaidų bei teisės normų išraiškos formos prasmę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-14
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis11.4 KB
Autoriusanna
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilines teises saltiniai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą