Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Valstybės tarnybos garantijos

Valstybės tarnybos garantijos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Valstybės tarnautojų atostogos. Atostogos dėl karjeros valstybės tarnautojo perkėlimo į kitas pareigas. Valstybės socialinis draudimas, sveikatos draudimas ir pensijos. Išeitinės išmokos ir kompensacijos. Tarnybos stažas. Kompensacijos muitinės mobiliųjų grupių pareigūnams, muitinės postų pareigūnams ir muitinės pareigūnams, atliekantiems operatyvinę veiklą ir (arba) ikiteisminį tyrimą. Kitos garantijos. Garantuojamas darbo užmokestis. Garantuojamas einamos pareigos.

Ištrauka

Valstybės tarnybos įstatymas yra pagrindinis valstybės tarnautojų santykius reglamentuojantis teisės aktas. Siekiant veiksmingos valstybės tarnybos, sąmoningų valstybės tarnautojų, būtina išmanyti valstybės tarnybos veikimo principus, supažindinti valstybės tarnautojus su jų teisėmis ir pareigomis, pagrindinėmis įstatymo sąvokomis ir apibrėžimais, taip pat ir svarbiausiomis įstatymo lydimųjų aktų nuostatomis, jų poveikiu valstybės valdymui.
Valstybės tarnybą, kaip valstybės teisėsaugos instituciją, kurios darbuotojų socialinės garantijos turėtų būti prilyginamos kitų teisėsaugos institucijų darbuotojų garantijoms. Priešingu atveju būtų pažeistas asmenų lygybės principas teikiant privilegijas dėl socialinės padėties.
Šiame darbe stengsiuosi apžvelgti Valstybės tarnybos garantijas, bei jas palyginti su Muitinės statute minimomis garantijomis, bei atrasti esminius tarp jų esančius skirtumus. Darbo atostogų rūšys ir jų bendra charakteristika. Atostogas dėl asmeninių aplinkybių, jų suteikimo ir valstybės tarnautojo statuso atkūrimo tvarką. Kitas valstybės tarnautojų socialinės garantijas: einamų pareigų ir vidutinio darbo užmokesčio palikimas valstybės tarnautojui nesant darbe dėl tam tikrų aplinkybių, socialinis, sveikatos draudimas ir kt.
Valstybės tarnautojų atostogų rūšis, minimalią trukmę, suteikimo ir mokėjimo už jas tvarką bei sąlygas nustato LR valstybės tarnybos ir kiti įstatymai. Muitinės pareigūnų darbo ir poilsio laiką bei darbo ir poilsio režimo ypatumus (taikant suminę darbo laiko apskaitą, nustatant nepertraukiamo poilsio trukmę ir kt.) nustato Muitinės departamento generalinis direktorius, vadovaudamasis Darbo kodeksu, įstatymais ir kitais teisės aktais.
Valstybės tarnautojui kasmet suteikiamos 28 kalendorinių dienų kasmetinės atostogos, o turinčiam didesnį kaip penkerių metų tarnybos stažą, už kiekvienų paskesnių trejų metų tarnybos stažą suteikiamos papildomos 3 kalendorinės dienos kasmetinių atostogų, tačiau bendra kasmetinių atostogų trukmė negali būti ilgesnė kaip 42 kalendorinės dienos, Kitokie atostogų suteikimo terminai minimi Muitinės statute, muitinės pareigūnams suteikiamos 30 kalendorinių dienų kasmetinės atostogos, o bendra kasmetinių atostogų trukmė negali būti ilgesnė kaip 45 kalendorinės dienos. Į tarnybos muitinėje stažą kasmetinių atostogų trukmei nustatyti įskaitomas ir pareigūno tarnybos valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose stažas, nustatytas Valstybės tarnybos įstatymo 42 straipsnyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-04
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis24.59 KB
AutoriusNerijus
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnybos garantijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą