Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Vaikų su fiziniais ir judėjimo sutrikimais ugdymo specifika

Vaikų su fiziniais ir judėjimo sutrikimais ugdymo specifika

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Fizinių ir judėjimo sutrikimų turintis vaikas. Kaip atpažinti fizinių ir judėjimo sutrikimų turintį vaiką. Kaip ugdyti fizinių ir judėjimo sutrikimų turintį vaiką. Aplinkos pritaikymas. Komunikacinių gebėjimų ugdymas. Savarankiškumo gebėjimų ugdymas. Ugdymas. Darželis, parengiamoji mokykla. Išvados.

Ištrauka

"Mes gimstame silpni-mums reikalinga jėga, mes gimstame be nieko- mums reikalinga pagalba, mes gimstame neprotingi- mums reikalingas protas. Visa, ko mes neturime gimdami ir be ko negalime apsieiti suaugę, mums teikia auklėjimas". Ž.Ž. Ruso.
Kiekvienas žmogus yra savaip vertingas, neatsižvelgiant į tai,kas jis yra ir ką jis geba. Žmogaus gyvenimas yra savaime vertingas, prasmingas.
Tai yra vertinimo pavyzdys. Tas,kuris mano taip pat, pritars ir šiam teiginiui: "Visi žmonės turi vienodą teisę į žmogaus vertą egzistavimą". Visuomenė privalo sudaryti tokias sąlygas visiems.
Kas gi yra žmogaus vertas egzistavimas? Tai:
-teisė gyventi, neatsižvelgiant į tai, kokią negalią ar sutrikimą žmogus turi;
-būti pripažintam tokiu, koks esi, netgi jei esi kitoks;
-turėti galimybę lavintis ir ugdytis pagal savo sugebėjimus;
-gyventi bendrijoje su vienu ar keliais žmonėmis;
-turėti teisę į vienodas gyvenimo sąlygas.
Fizinių ir judėjimo sutrikimų turintys vaikai išsiskiria iš savo bendraamžių fizine raida. Jie negali laisvai judėti, jų kūno judesiai yra nekoordinuoti, sutrikusi pusiausvyra. Kuo didesnis sutrikimas, tuo labiau jis pastebimas. Tokie vaikai vadinami fizinę negalią turinčiais vaikais.
Prie fizinę negalią turinčių vaikų priskiriami bendrosios ir smulkiosios motorikos sutrikimai, judesių koordinacijos sutrikimai, cerebrinis paralyžius ir paralyžiniai sindromai, paveldimos ir kitos kilmės nervų ir raumenų ligos bei skeleto ir raumenų ligos, galvos ir stuburo smegenų ydos.
Dar prieš dešimtmetį fizinių ir judėjimo sutrikimų turintys vaikai didesnę gyvenimo dalį praleisdavo namuose ir pensionuose. Tačiau laikui bėgant buvo įsitikinta, kad, vaikams augant, neužtenka tėvų, brolių paramos. Šiuo metu jie jau lanko įvairias ikimokyklines įstaigas, ugdymo centrus, kuriuose kartu su kitais vaikais ugdomi suteikiant tam tikrą pagalbą.
Ne visada esant judėjimo sutrikimams būtinas specialus ugdymas, todėl reikia atpažinti tuos sutrikimus, dėl kurių vaikas turi specifinių poreikių ir kurie trukdo vaiką ugdyti pagal bendrą ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą įprastinėmis sąlygomis. Būtina įvertinti motorinių ir kitų funkcijų pakenkimo laipsnį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.1 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasJ. Vienožinskio menų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku su fiziniais ir judejimo sutrikimais ugdymo specifika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą