Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Viešasis administravimas (22)

Viešasis administravimas (22)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Viešasis administravimas. Viešojo administravimas samprata. Viešojo administravimo bruožai. Viešojo administravimo principai. Viešojo administravimo metodai. Viešojo administravimo institucijos ir valstybės tarnautojai. Viešojo administravimo institucijų sistema. Valstybės tarnyba. Administracinio teismo vaidmuo ginant žmogaus teises viešojo administravimo sferoje. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe atskleista viešojo administravimo samprata, principai ir metodai, apibūdinti viešojo administravimo subjektai, atskleistas administracinio teismo vaidmuo ginant žmogaus teises viešojo administravimo sferoje.
Darbo tikslas: atskleisti viešojo administravimo sampratą, jį vykdančius subjektus bei administracinio teismo vaidmenį ginant žmogaus teises viešojo administravimo sferoje.
Darbo objektas: viešasis administravimas.
Darbo uždaviniai: 1) atskleisti viešojo administravimo sampratą, metodus ir principus;
2) apibūdinti viešojo administravimo subjektus;
3) atskleisti administracinio teismo vaidmenį ginant žmogaus teises viešojo administravimo sferoje.
Darbo metodai:
1) Mokslinės literatūros analizė;
2) Norminių aktų analizė;
3) Lyginimas.


Kiekvienoje demokratiškai organizuotoje valstybėje valdžia būna padalinta tarp įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisminės valdžių. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 5 straipsnyje įtvirtinta, kad valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas. Administracinė teisė – tai valdymo teisė, arba teisės šaka apie valdymą, o jos reguliavimo dalykas yra visuma visuomeninių santykių, kurie susiklosto valdymo procese (Lietuvos teisės pagrindai, 2004).
Pačia plačiausia prasme valdymas reiškia kam nors vadovavimą. Ši sąvoka dabar labai plačiai vartojama įvairiose visuomenės ir gamtos mokslų šakose - filosofijoje, ekonomikoje, teisėje, sociologijoje, kibernetikoje ir kitose. Su teisės reiškiniais daugiausia susijęs socialinis valdymas, kuris atsiradęs susiformavus žmonių visuomenei ir tapo būtina socialine funkcija.
Viešasis administravimas yra viena iš pagrindinių valstybės veiklos rūšių, - tai vykdomoji veikla, kuri apima visas pačias svarbiausias visuomeninio gyvenimo sritis. Viešasis administravimas – nuolatinis ir tiesioginis vadovavimas tautos ūkio, socialinėms kultūrinėms ir kitoms reikmėms, piliečiams priklausančių teisių, laisvių ir pareigų valdymo sferoje realizavimo užtikrinimas. Viešasis administravimas – tai įstatymais ir kitais teisės aktais reglamentuojama valstybės ir vietos savivaldos institucijų, kitų įstatymais įgaliotų subjektų vykdomoji veikla, skirta norminiams teisės aktams įgyvendinti, numatytoms viešosioms paslaugoms (gyventojų socialinių, švietimo, mokslo, kultūros, sporto ir kitų paslaugų teikimas) administruoti.
Viešasis administravimas apibrėžiamas kaip poveikis visuomenei, turint tikslą ją tvarkyti ir tobulinti. Viešasis administravimas yra būtina kiekvienos visuomenės gyvavimo sąlyga. Vadinasi valdomasis turi paklusti valdančiojo subjekto teisėtam reikalavimui, kadangi taip yra siekiama socialinio valdymo tikslų – asmens elgesys nukreipiamas tinkama linkme, sistemoje sukuriami bei palaikomi harmoningi visuomeniniai santykiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.12 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaurės Lietuvos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesasis administravimas (22) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Šiaurės Lietuvos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą