Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacijos saugumo problemos šiuolaikinėje organizacijoje

Informacijos saugumo problemos šiuolaikinėje organizacijoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Informacija ir informacijos technologijos. Informacijos saugumo sąvoka. Informacijos saugumo strategija šiuolaikinėje organizacijoje. E-komercija: informacijos saugumas. Informacijos saugumo pavojai ir saugumo sistemos. Išvados.

Ištrauka

XX amž. pabaiga ir XXI amž. pradžia- tai globalių mainų laikai. Pasaulyje žaibiškai nepaisydamos nacionalinių ribų ar ekonominių skirtumų plinta informacijos technologijos. Toks globalus plitimas skatina informacinės visuomenės- visuomenės, paremtos žiniomis ir informacija, kūrimąsi bei vis didesnį informacinių technologijų diegimą visose veiklos sferose. Informacija tampa mainų objektu, veiklos produktu ir progreso rodikliu. Duomenys, informacija, žinios- visa ta sąlygoja efektyvią šiuolaikinės organizacijos veiklą. Kiekvienos efektyvios organizacijos vadovas suvokia informacijos svarbą ir reikšmę, todėl rūpinasi ne tik sėkmingu informacijos kūrimu ir panaudojimu, bet ir jos saugumu.
XXI amžiuje ypač daug kalbama apie informacijos saugumo klausimus. Informacijos saugumo rizikos faktoriai, informacijos nutekėjimas, informacijos tyčinis keitimas- visa tai naujosios informacijos technologijų kontekste veikiančių organizacijų problemos, kurioms verta išskirti atskiras informacijos saugumo strategijas. Informacijos technologijas gali gesti, savaime informacija gali dingti. Į informacijos technologijas galima įsibrauti-informaciją galima pavogti. Todėl pastebima, kad informacijos saugojimo problemos itin glaudžiai susijusios su informacijos technologijomis.

Šio darbo tikslas- panagrinėti informacijos saugumo klausimus šiuolaikinėje visuomenėje. Kas yra informacija ir informacijos technologijos, kas yra informacijos saugumas ir kaip jį išsaugoti- visa tai bus apžvelgta šiame darbe.


Šiais laikais informacijos saugumas bei informacijos technologijų saugumas yra laikomi adekvačiomis sąvokomis, tačiau tai nebūtinai tiesa. Į informacijos saugumo aspektą įeina ne tik technologijų saugumas. Visgi XXI amžiuje, kuomet neįmanoma jokia veikla be informacijos technologijų, technologijos atlieka svarbų vaidmenį organizacijose. Prieš nagrinėjant, kas yra informacijos saugumas ir kokios su juo susijusios problemos, pirmiausia trumpai apžvelgsiu, kas yra informacija organizacijoje ir kaip ji siejasi su informacijos technologijomis.

XX amž. septinto dešimtmečio pradžioje pradėta kalbėti apie naują visuomenę, bekintančią iš pramoninės į žiniomis paremtą visuomenę. Tokią visuomenę vadiname informacine visuomene, kuri yra atvira, besimokanti, kurios nariai geba visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis šalies ir pasaulio ištekliais, valstybinės institucijos užtikrina informacijos patikimumą ir prieinamumą, nuosekliai plėtoja šalies informacinę infrastruktūrą ir jos tarptautinę organizaciją, o ekonomika remiasi veiksmingu informacijos apdorojimu ir jos taikymu įvairiose gamybos srityse [1]. Tokioje visuomenėje pagrindinis akcentas yra informacija, priėjimas prie jos, sugebėjimas gauti, kurti, saugoti ją.
Kaip apibūdintume informaciją? Informacija – tai žinios, kurias galima perduoti, priimti, įsiminti. Tai duomenys, perduodami vienų asmenų kitiems žodžiu, raštu arba technologinėmis, telekomunikacinėmis priemonėmis [2]. Organizacijose informacija vaidina itin svarbų vaidmenį. Informacija yra ne tik turtas ir ištekliai- tai žinios. Informacija organizacijose gali būti įvairių pavidalų:
 Žmogiškojo kapitalo formoje;
 Rašytiniu ar spausdintu pavidalu;
 Kompaktų ir kitų saugojimo priemonių elektroninės versijos;
 Šnekamoji forma (telefonai, mobilieji ir pan.)
 Pateikta filmuose, video ir kt. formatuose. [2]

Technologiniu požiūriu, informacija yra laikoma produktu, kurį informacinės technologijos siekia efektyviai kaupti, valdyti ir pateikti ir apdoroti. Telekomunikacijos šiame procese siekia sparčiai ir tiksliai perduoti skirtingų pavidalų ir formų informaciją įvairiais atstumais. Visas šias sąlygas technologiniu požiūriu kurti galima pavaizduoti taip ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis43.92 KB
AutoriusGabriela
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos saugumo problemos siuolaikineje organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą