Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacijos poreikiai ir vertinimas

Informacijos poreikiai ir vertinimas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Verslo informacija – vadybos pagrindas. Informacijos poreikiai ir srautai. Informacijos poreikių nustatymas. Informacijos vertinimas. Informacijos vertės parametrai. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienam verslininkui,ekonomistui ar vadybininkui ,nesvarbu kurioje veiklos srityje jis dirba,
reikalinga įvairaus pobūdžio informacija.
Informacija – tai prekė, kurią sunku įvertinti materialiu matu.
Ne veltui sakoma-kas valdo informaciją, tas valdo pasaulį , kas atiduoda informaciją, tas atiduoda galią , mano daugelis .Ir tai yra neginčijama , nuolat realiame gyvenime pasitvirtinanti tiesa.
Kasdieniniame gyvenime informacijos sąvoką dažnai vartojame kaip savaime suprantamą, net nesigilindami, kas po ja slepiasi.
Informacija paprastai vadiname tai, ką priimame regėjimu, klausa, stebėdami gamtoje arba visuomenėje vykstančius reiškinius, procesus ir pan. Tokios intuityvios informacijos sąvokos sampratos pakako buitiniam informacijos suvokimui. Tačiau pradėjus plačiau naudoti ryšių priemones, o po to ir kompiuterius, vystytis informatikai, atsirado būtinumas matuoti informacijos kiekį ir kokybę, o tuo pačiu ir informacijos sąvoką nusakyti griežčiau.
Griežčiau apie informaciją prabilo K. Šenonas, kuris nagrinėjo informacijos pranešimų, aprašomų tam tikrais ženklais, perdavimo ryšių kanalais klausimus. Informacijos sąvoką aiškino siedamas kokybinį jos apibrėžimą su kiekybiniu įvertinimu (pranešimu apibrėžiamos informacijos kiekio matavimu). Informaciją jis vertino kaip inžinierius, siedamas ryšių kanalais perduodamus pranešimus su tų pranešimų informatyvumu.
Pagal šią grynąją (statistinę) informacijos teoriją, pranešimas, kurį gauna informacijos vartotojas, turi informacijos tik tada, jei prieš tai nebuvo tikslių žinių apie jos šaltinio būseną, t. y. buvo neapibrėžtumas. Kai bandymo ar įvykio gali būti tik viena baigtis, ir ją stebėtojas žino iš anksto, jokio neapibrėžtumo nėra.
Valdymo sprendimų gerumas, jų realizavimo efektyvumas dažnai priklauso nuo to, ar laiku gauna informaciją, ar suspėjama gauti ją visą, kad galima būtų priimti tokius sprendimus.
Gali būti svarbu informacijos savalaikiškumas arba pilnumas.
Savalaikiškumas rodo, kaip informacijos gavimo momentas sutampa su jos panaudojimo priimant valdymo sprendimus momentu.
3


Būna ypač svarbu laiku gauti informaciją, kuri naudojama priimant tokius operatyvaus valdymo sprendimus, kurių efektyvumas priklauso nuo to, kaip greitai gaunama informacija apie įvykusį nuokrypį nuo normalaus (iš anksto numatyto) proceso eigos ir pan.
Informacijos optimalumas gali būti suvokiamas kaip ir savalaikiškumas, jei nuo to priklauso priimamų sprendimų efektyvumas.
Apskritai optimalia laikoma informacija, kuri gaunama naudojant optimizavimo metodus (tai informacija, nusakanti duotomis sąlygomis optimalų sprendimą, gaunamą panaudojus nemažai kompiuterinio laiko reikalaujančius metodus ir priemones).
Naudą iš informacijos galima gauti:
1) tobulinant informacijos srautus ir didinant pirminės informacijos tikrumą;
2) gerinant aprūpinimą informacija, gaunama sprendžiant atitinkamus taikomuosius kompleksus ir didinant informacijos naudingumą valdymo funkcijoms;
3) tobulinant kai kurių funkcijų vykdymą naudojant naujus metodus ir geriau organizuojant darbą.
Bet kokios specializacijos darbuotojas , priimantis einamuosius ar perspektyvinius sprendimus, turi remtis informacijos srautais , juos įvertinti įvairiais aspektais.
Todėl( ypač dabartiniame periode , atsiradus dideliems kiekiams informacijos) labai reikalingos žinios apie informacijos apdorojimą ir informacines sistemas.
Mažų mažiausia reikia suvokti informacinių sistemų teorijos,analizės,projektavimo pagrindus,įgyti praktinių įgūdžių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-09
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.55 KB
AutoriusGediminas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2002 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos poreikiai ir vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą