Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Komercinė paslaptis ir jos apsauga

Komercinė paslaptis ir jos apsauga

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Komercinės paslapties sąvoka ir jos apsaugos svarba įmonei. Komercinės paslapties apsauga. Komercinė paslaptis ir telekomunikacijos. Konfidencialumo sutartis. Atsakomybė už komercinių paslapčių atskleidimą. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena sėkmingai veikianti kompanija savo veikloje naudojasi informacija, kuri suteikia konkurencinio pranašumo ir dėl to turi didelę komercinę vertę. Tokia komercinę paslaptį sudaranti informacija yra įmonės turtas, kuriam reikalinga efektyvi apsauga.
Pagal LR Civilinį kodeksą komercine paslaptimi yra laikoma informacija, kuri turi tikrą ar potencialią komercinę vertę dėl to, jog jos nežino tretieji asmenys ir ji negali būti laisvai prieinama dėl šios informacijos savininko ar kito asmens, kuriam savininkas ją yra patikėjęs, kuri Lietuvos Respublikos įstatymų pripažįstama vieša informacija.
Vienas iš svarbiausių konfidencialios informacijos šaltinių yra žmonės, todėl įmonės darbuotojus šiame darbe nagrinėsiu plačiau. Nusprendus ir detaliai apibrėžus įmonės saugotinas komercines paslaptis, reikia nustatyti darbuotojus, kuriems atliekant pavestas darbo funkcijas yra žinomos šios paslaptys. Tokius darbuotojus privaloma pasirašytinai supažindinti su komercinių paslapčių sąrašu bei su jais pasirašyti komercinių paslapčių neatskleidimo sutartis. Pagal šias sutartis darbuotojas įsipareigoja ne tik neatskleisti šių paslapčių, bet ir nesuteikti galimybės konkurentams tokios informacijos gauti.
Įmonė, kuri nėra apsisaugojusi nuo komercinių paslapčių atskleidimo yra lengvai pažeidžiama konkurentų. Nesant teisiškai tvarkingai paruoštų ir įformintų komercinės paslapties neatskleidimo sutarčių, įmonė praranda teisę iš darbuotojo reikalauti teisinės atsakomybės, už komercinių paslapčių atskleidimą. Komercinių paslapčių praradimas įmonei gali padaryti neišmatuojamą žalą. Dėl šios priežasties komercinei paslapčiai apsaugoti naudojami patys įvairiausi būdai bei priemonės.
Šiame referate analizuosiu komercinės paslapties sąvoka ir galimus jos apsaugos būdus.
Visos įmonės turi komercinių paslapčių. Kai kurios iš jų gerai žino apie komercinių paslapčių svarbą ir tam tikroms technologijoms apsaugoti remiasi išimtinai įstatymų, reguliuojančių komercinių paslapčių apsaugos klausimus, nuostatomis. Tik tada jie suvokia, kad turėjo vertingos informacijos, bet nesugebėjo jos išsaugoti.
Šiandien kiekvienai bendrovei, kurios tikslas – gauti pelną, tikslinga užtikrinti ir savo įmonės, ir klientų komercinių (gamybinių) paslapčių apsaugą. Svarbu žinoti, kad ši informacija turi būti tinkamai apibrėžta ir "valdoma", nes nuo to priklauso jos apsaugos efektyvumas, leidžiantis įmonei ne tik sėkmingai įsitvirtinti, bet ir laisvai konkuruoti rinkoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai14
Dydis32.5 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komercine paslaptis ir jos apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą