Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Komercinė paslaptis ir jos sauga

Komercinė paslaptis ir jos sauga

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Komercinės paslapties samprata. Kokia informacija gali būti laikoma komercine paslaptimi? Komercinė paslaptis ir ūkio subjektų konkurencija. Apsaugos būdai. Personalo formavimas. Komercinės paslapties įforminimas. Apsauga teismo procese. Komercinės paslapties gynimo būdai. Civilinė atsakomybė. Drausminė atsakomybė. Administracinė atsakomybė. Baudžiamojo atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Komercinės paslapties sąvokoje susipina informacijos, kaip privačios nuosavybės, jos konfidencialumo, saugos, ekonominės naudos ir atsakomybės už jos atskleidimą klausimai, todėl pateikti visaapimantį jos apibrėžimą gana keblu. Komercinės paslapties sąvoka skirtingai apibrėžiama ir ekonominės literatūros šaltiniuose.
Susipažinusi su man prieinamuose informacijos šaltiniuose pateiktais komercinės paslapties apibūdinimais, manau, kad pakankamai išsamus ir priimtinas yra jos apibrėžimas pateiktas darbe.
Pirmoje dalyje pateikiu komercinės paslapties sampratą. Detaliau tariant, kokią informaciją reikia laikyti komercine paslaptimi ir koks jos ryšys su ūkio subjektų konkurencija.
Kaip apsaugoti komercinę paslaptį, pateikiu antroje darbo dalyje. Čia pateikiau, koks turi būti suformuotas personalas, kad konfidenciali informacija būtų apsaugota. Detaliau pateikiu komercinės paslapties įforminimą bei kokia turi būti apsaugos būdai teismo posėdžiuose.
Remiantis CK, trečioje dalyje išskiriu tris atsakomybės rūšis: civilinę, drausminę, administracinę ir baudžiamąją.
Informacija laikoma komercine (gamybine) paslaptimi, jeigu ji turi tikrą ar potencialią komercinę (gamybinę) vertę dėl to, kad jos nežino tretieji asmenys ir ji negali būti laisvai prieinama dėl šios informacijos savininko ar kito asmens, kuriam savininkas ją yra patikėjęs, protingų pastangų išsaugoti jos slaptumą (CK 1.116 str. 1 d.).
Remiantis šiuo kodekse pateikiamu komercinės (gamybinės) paslapties apibrėžimu, išskirtina keletas kriterijų, kurių pagrindu tam tikrą informaciją galime laikyti tokia paslaptimi:
tam tikros esamos ar būsimos informacijos komercinio (gamybinio), technologinio, techninio, organizacinio pobūdžio vertingumas, reikšmingumas ir naudingumas bendrovei siejamas su viešu jos neatskleidimu (slaptumas);
informacijos savininkas ar asmuo, kuriam savininkas ją yra patikėjęs, imasi konkrečių priemonių (atitinkamai ją formalizuoja, nustato tam tikrus apsaugos kriterijus ir pan. (identifikavimas), kad tokia informacija nebūtų viešai atskleista.
Taigi informacija, kurią bendrovė laiko ar ketina laikyti komercine paslaptimi, turi būti slapta, labai svarbi ir identifikuojama tinkamu būdu
Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 3 str. 19 dalyje apibrėžiama informacijos, kaip "komercinės paslapties", sąvoka taip pat siejama su anksčiau straipsnyje nurodytais kriterijais, išskiriant informaciją, kuri pagal Lietuvos Respublikos įstatymus negali būti laikoma komercine paslaptimi, pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 15 straipsnyje numatyta, kad tokie produkto duomenys kaip produkto pavadinimas, potencialiai pavojingos produkto sudedamosios dalys ir pan. negali būti komercine paslaptimi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-21
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis18.25 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komercine paslaptis ir jos sauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą