Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Komercinės paslapties teisinė apsauga

Komercinės paslapties teisinė apsauga

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Komercinės paslapties samprata. Komercinės paslapties teisinė apsauga. Komercinės paslapties apsaugos teisiniai pagrindai Lietuvoje. Komercinės paslapties teisinė apsauga firmoje. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienoje firmoje yra sukaupta daugiau ar mažiau informacijos. Tam tikra jos dalis yra itin svarbi komerciniu požiūriu, nes yra konfidenciali, slapta, viešai neskelbtina.
Informacijos konfidencialumo (komercinės paslapties) reikalavimai glaudžiai susiję su kiekvienoje šalyje galiojančiais įstatymais, kurie savaip reglamentuoja konfidencialios informacijos saugojimą, viešinimą ar priverstinį jos gavimą.
Kiek kiekvienai firmai yra svarbi komercinė paslaptis, kalbėti būtu neverta, nes akivaizdžiai yra žinomos ir žiniasklaidos aprašytos neviena firma, kurioms nepavykus išlaikyti paslaptyje savo komercines paslaptis buvo gana nesunkiai sužlugdytas jų verslas.
Pasaulyje, o pastaruoju metu ir Lietuvoje, organizuotos nusikaltėlių grupuotės aktyviai skverbiasi į komercines struktūras. patirtis rodo, kad nusikalstamos grupuotės savo piktavališkoms užmačioms įgyvendinti pirmiausiai renkasi investicines akcines bendroves ir komercinius bankus. Norint užkirsti konfidencialiai informacijai (tame tarpe ir komercinei paslapčiai) nutekėti, reikia stengtis laiku nustatyti galimus informacijos nutekėjimo kanalus, numatyti būdus ir priemones, kuriomis piktadarys pasinaudojęs gali ją pasiekti, po to pasitelkti atitinkamas apsaugos priemones, tame tarpe ir remiantis kai kuriais įstatymais.
Komercinės paslapties sąvokoje susipina informacijos, kaip privačios nuosavybės, jos konfidencialumo, saugos, ekonominės naudos ir atsakomybės už jos atskleidimą klausimai, todėl pateikti visaapimantį apibrėžimą gana sunku. Komercinės paslapties sąvoka skirtingai apibrėžiama ir ekonominės literatūros šaltiniuose. Susipažinę su mums prieinamose informacijos šaltiniuose pateiktais komercinės paslapties apibūdinimais, manome, kad pakankamai išsamus ir priimtinas yra tiks jos apibrėžimas: Komercinė paslaptis – tai turinčios komercinę vertę žinios, susijusios su gamybine ūkine veikla, mokslo ir technikos laimėjimais, finansų, valdymo ir organizavimo ypatumais, kurių teisėta apsauga užtikrina firmos ekonominį stabilumą ir komercinį pranašumą.
Taigi komercinės paslapties esmę sudaro saugotinos ir dėl to turinčios komercinę vertę žinios, kurios gali būti skirstomos į saugotinus objektus ir sąlygas. Saugotinais objektais gali būti išradimai, mokslo, technikos, konstruktoriniai, projektiniai ir technologiniai sprendimai, technologijos ir technologinė patirtis, pramoniniai pavyzdžiai, prekių ženklai, originalūs gamybos ir valdymo būdai bei metodai.
Saugotinoms sąlygoms priskiriamos kainų skaičiuotės, sandorių pagrindimai, prekių ir paslaugų sutartinės kainos, kainų nuolaidos (iki ir po sutarties sudarymo), kreditavimo ir mokėjimų sąlygos, rinkos strategija ir konjunktūra, žinios apie tiekėjus, vartotojus, apyvartą ir t.t.
Daugelis komercinės paslapties objektų yra intelektualinės veiklos rezultatas ir Lietuvoje, kaip ir kitose valstybėse, jie apsaugoti specialiais įstatymais: išradimai – LR patentų įstatymu, pramoniniai pavyzdžiai – LR pramoninio dizaino įstatymu, prekių, paslaugų ženklai – LR prekių ir paslaugų įstatymu ir t.t.
Būtent šių norminių aktų kokybė dabar lemia intelektualinės nuosavybės apsaugos padėtį Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.85 KB
Autoriusvygintas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2002 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasGegeckas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komercines paslapties teisine apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Gegeckas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą